- Reklama -

Nagrody za piosenki turystyczne

Piosenki turystyczne zabrzmiały 29 maja (w niedzielę) na rynku w Józefowie. Na plenerowej scenie w centrum miasta wystąpiło 20 wykonawców. Każdy zaprezentował dwa utwory, a występy były oceniane w czterech kategoriach.

Wśród najmłodszych wykonawców z klas 0-III jurorzy najwyżej ocenili występ 6-latków z Biłgoraja, które zaśpiewały utwory „Na majówkę na wędrówkę” i „Czerwona róża biały kwiat”. Drugą nagrodę otrzymały „Promyczki” z Majdanu Nepryskiego, trzecie „Krasnale” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Biłgoraju, a jedyne wyróżnienie przypadło zespołowi wokalnemu Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy.

W kategorii uczniów starszych klas podstawówek pierwszą nagrodę wyśpiewała Patrycja Kusztykiewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie piosenkami „Wędruj z nami” i „W Bieszczady” Na drugą nagrodę zasłużyła Amelia Bosak z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, trzecia trafiła do Aleksandry Pogudz ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a wyróżnienie odebrał zespół wokalny „Mundzio” z MOK w Józefowie.

- Reklama -

Spośród gimnazjalistów i licealistów najlepsze oceny jury zebrała Agata Burda z miejscowości Długi Kąt, która zaśpiewała utwory „Bez słów” i „Znów wędrujemy”. Druga nagroda przypadła zespołowi „Adjaśki” z Aleksandrowa, a trzecia Kacprowi Haczykowskiemu z MOK w Józefowie.

Wśród dorosłych artystów najlepiej wypadł Jakub Buczko z piosenkami „Zapiszę śniegiem w kominie” i „W naszym niebie”, a kolejne miejsca zajęli Paweł Kozłowski i „Leśni goście” z Biłgoraja.

Tegoroczne prezentacje oceniali instruktorka muzyki z Centrum Kultury w Zwierzyńcu Anna Bezpałko-Wasiołek oraz multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński, a w przerwie na obrady jury publiczność wysłuchała koncertu józefowskiej Kapeli „Rzemyki”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.