- Reklama -

Nagroda MVP Biłgorajczyka dla Martyny Mróz

Nasz redakcyjny kolega, autor wielu felietonów i innych publikacji, Jan Kowal "Biłgorajczyk" jest także filantropem, mecenasem sztuki i miłośnikiem swojej Małej Ojczyzny. Dla szkoły, w której kiedyś się uczył, ufundował nagrodę za najwartościowsze wyniki w dziedzinie nauki, sportu i środowiska, która przypadła Martynie Mróz.

Jan Kowal był inicjatorem utworzenia funduszu i ustanowienia nagrody MVPBiłgorajczyka za najwartościowsze wyniki w danym roku szkolnym dla absolwenta Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym w dziedzinie nauki, sportu i środowiska. Zgodnie z regulaminem nagroda jest przyznawana absolwentowi szkoły, który osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie oraz wykazał się ponadprzeciętnymi efektami w pracy społecznej na rzecz swego środowiska szkolnego i pozaszkolnego. Nagroda przyznawana jest przez Radę Pedagogiczną szkoły na wniosek dyrektora z uwzględnieniem opinii Rady Rodziców.

18 czerwca 2018 r. po analizie przedstawionych przez dyrektora szkoły osiągnięć, Rada Pedagogiczna w głosowaniu  jawnym większością głosów przyjęła uchwałę, że nagrodę w wysokości 1 000 zł w tym roku otrzyma Martyna Mróz.

W uzasadnieniu napisano: „Uczennica wykazała się ponadprzeciętną aktywnością społeczną i pracą na rzecz środowiska szkolnego. Z dużym zaangażowaniem pracowała w samorządzie szkolnym.

- Reklama -

Reprezentowała szkołę w kilkunastu konkursach przedmiotowych oraz licznych akademiach szkolnych i środowiskowych. Została laureatką konkursu matematycznego „Zagimak”. Brała udział na etapie powiatowym w konkursach przedmiotowych organizowanych przez LKO z matematyki, historii i geografii. Na poziomie powiatu reprezentowała szkołę na konkursie ortograficznym „Żółty Orzech”, konkursie geograficznym „O Ziemi Biłgorajskiej”, na konkursie historycznym „O powstaniu styczniowym”.

Martyna aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu. Pracowała na rzecz Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu, akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia”, na rzecz Fundacji Złotowianka dla Kasi. Propaguje wzorową postawę i zachowanie zasad fair play w rywalizacji sportowej

W wyniku klasyfikacji końcowej uzyskała najwyższą średnią ocen, która wyniosła 5,5, jak również uzyskała ze wszystkich przedmiotów na egzaminie gimnazjalnym najwyższy wynik, wynoszący 94% na 100 możliwych do zdobycia w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej„.

Gratulujemy Martynie otrzymanej nagrody i życzymy kolejnych sukcesów w nauce!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.