- Reklama -

- Reklama -

Nagroda MVP Biłgorajczyka dla Katarzyny Nieściur

Nasz redakcyjny kolega, autor wielu felietonów i innych publikacji, Jan Kowal "Biłgorajczyk" jest także filantropem, mecenasem sztuki i miłośnikiem ziemi ojczystej. Dla absolwentów szkoły, w której kiedyś się uczył, ufundował nagrodę za najwartościowsze wyniki w dziedzinie nauki, sportu i środowiska, która przypadła w tym roku Katarzynie Nieściur.

- Reklama -

Zgodnie z regulaminem nagroda jest przyznawana absolwentowi szkoły, który osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie oraz wykazał się ponadprzeciętnymi efektami w pracy społecznej na rzecz swego środowiska szkolnego i pozaszkolnego. Nagroda przyznawana jest przez Radę Pedagogiczną szkoły na wniosek dyrektora z uwzględnieniem opinii Rady Rodziców.

Inicjatorem utworzenia funduszu i ustanowienia nagrody MVP za najwartościowsze wyniki w danym roku szkolnym dla absolwenta Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym w dziedzinie nauki, sportu i środowiska był Jan Kowal „Biłgorajczyk”, nasz redakcyjny kolega, felietonista, miłośnik Ziemi Biłgorajskiej i swojej Małej Ojczyzny.

W tym roku, po analizie przedstawionych przez dyrektora szkoły osiągnięć, Rada Pedagogiczna w głosowaniu  jawnym większością głosów przyjęła uchwałę, że nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała Katarzyna Nieściur.

„Godnie reprezentuje swoją szkołę w środowisku lokalnym przez uczestnictwo w konkursach. Jest laureatką Konkursu Matematycznego „Szpak”, finalistką Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wycinanka Artystyczna”. Zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ZOO – Arka Noego XXI wieku” oraz główną nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Każdy ma swoje Westerplatte”. Każdego roku brała udział w szkolnych biegach przełajowych o Puchar Dyrektora i zajmowała I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Odznacza się wysoką kulturą osobistą, jest aktywna w pracy Samorządu Szkolnego, jest wolontariuszką, chętnie bierze udział w akademiach i uroczystościach szkolnych. Jest wzorem do naśladowania przez innych uczniów” – tak scharakteryzowano Kasię w uzasadnieniu.

- Reklama -

Wręczenie nagrody z rąk fundatora odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego.

Nagroda MVP została wręczona już po raz trzeci. W 2018 roku otrzymała ją Martyna Mróz, a w poprzednim roku dwóch stypendystów Jeremiasz Osuch i Konrad Blicharz.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.