- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nadleśnictwo nie wie co ma w lesie? A mieszkańcy pokazują (foto)

Dzikie wysypisko w lesie w Hedwiżynie (gm.Biłgoraj)? Nasz czytelnik twierdzi, że jest tam i to od kilku lat. O dziwo Nadleśnictwo Zwierzyniec najpierw zapewniało, że o wysypisku pierwsze słyszy, ale, po naszej interwencji leśnicy wybrali się w teren i znaleźli jednak śmieci. Tylko co dalej?

- Reklama -

Napisał do nas Czytelnik, który prosi o anonimowość:

 -Chciałbym poinformować, iż w Hedwiżynie na terenie leśnym od kilku lat znajduje się dzikie wysypisko śmieci. Na ten moment nie wiadomo kto jest sprawcą (lub sprawcami) tego bałaganu. Z
tego co jest mi wiadome teren ten należy do osoby prywatnej.  Jednak  takie miejsce, niezależnie od tego do kogo należy,  nie powinno istnieć napisał nasz Czytelnik, który przesłał współrzędne geograficzne i kilka zdjęć. 

Opisane miejsce znajduje się w lesie w na północ od Hedwiżyna i terytorialnie należy do Nadleśnictwa Zwierzyniec, więc to z przedstawicielami tego Nadleśnictwa skontaktowaliśmy się w sprawie  śmieci.

 

Leśnicy sprawdzili przekazane im przez nas informacje i potwierdzili istnienie wysypiska zarówno na działce prywatnej, a częściowo na terenie Lasów Państwowych:

 

-Zweryfikowaliśmy podane współrzędne gdzie znajduje się wysypisko śmieci w lesie. Wskazane miejsce jest na terenie lasów prywatnych na północ od Hedwiżyna. Patrząc na mapę z geoportalu wskazane współrzędne wskazują na działkę nr 177. Po kontakcie z miejscowym leśniczym stwierdziliśmy, że rzeczywiście w tej lokalizacji są śmieci w lesie.  Zlokalizowane są głownie na terenie gruntów prywatnych tak jak wskazują współrzędne, niemniej częściowo są także na działce lasu w zarządzie nadleśnictwa (przejętej od Urzędu Wojewódzkiego w 2013 roku)  – wyjaśnia Piotr Szewczuk, Inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Zwierzyniec

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Przedstawiciel Nadleśnictwa zapewnia, że do tej pory Nadleśnictwo Zwierzyniec nie wiedziało o istnieniu takiego wysypiska. Teraz, gdy leśnicy już zlokalizowali dzikie wysypisko, podjęte zostaną odpowiednie działania:

 

-Obecnym zadaniem Nadleśnictwa będzie dokładna wizja terenowa oraz podjęcie działań do jak najszybszego wywiezienia śmieci z lasu. Za śmieci na działce prywatnej odpowiada jej właściciel, tutaj w dotarciu do właścicieli może pomóc Urząd Gminy bądź Starostwo Powiatowe odpowiadające za nadzór nad lasami niepaństwowymi– wyjaśnia Piotr Szewczuk

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Turysta mówi

  Nie trzeba daleko szukać, przy ul. Różnówka Stawy za ostatnim domem osiedla Leśnik jest droga gruntowa (wzdłóu płotów) którą można iść nad rzekę, na piaskownię do lasu. I właśnie przy tej drodze chyba całe osiedle zrobiło sobie wysypisko śmieci biodegradowalnych. Las jest zasypany krzakami, gałęziami, drzewami, trawą itd. Są to śmiecie które zabiera PGK no chyba że ktoś nie ma umowy. Śmieci te gniją i śmierdzą w lecie a poza tym fatalnie wyglądają. Może gazeta by się zajęła tym tematem.

 2. Ktoś kto nie śmieci w mówi

  a wiecie co się stanie po wywozie tych śmieci z lasu? któryś z ,,mieszkańcow” to zauważy i stwierdzi że może w ten sposób zutylizować swoje śmieci. Wywozenie śmieci przez lasy państwowe nie rozwiąże problemu śmiecenia tylko to spotęguje.

  1. wiesław mówi

   nie zutylizuje w ten sposób, tylko się ich pozbędzie…

 3. kinkla mówi

  ojojo ale sie narobiło …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.