Automax

Nadal można pomóc Krystynie Pawluk

 

Krystyna Pawluk pochodzi z Majdanu Gromadzkiego (gm. Biłgoraj). Choroba zaatakowała ją z dnia na dzień. Zaczęło się od zwykłej chrypki jak przy przeziębieniu. Po kilkunastu wizytach u lekarza i badaniach kobieta dowiedziała się najgorszego. Cierpi ona na stwardnienie zanikowe boczne. Jest nadzieja na zatrzymanie choroby poprzez podanie komórek macierzystych. Przez klinikę z Olsztyna kobieta została zakwalifikowana do badań z użyciem komórek macierzystych. Dostała już pierwszą dawkę. Podanie kolejnych jest bardzo kosztowane. Potrzeba 54 tys. zł. Koszt podania jednej dawki komórek to kwota 18 tys. zł. Podanie należy powtarzać co dwa miesiące. Podczas turnieju udało się zebrać 13 809 zł. Brakuje 4191zł

Elżbieta Łukasik, zaangażowana w biłgorajską Szlachetną Paczkę, zorganizowała zbiórkę pieniędzy na popularnym serwisie zrzutka.pl. Przyznaje, że panią Krystynę zna od 7 lat. – To wspaniała osoba, miła, uśmiechnięta, pracowita. Niestety, nigdy nie wiadomo, kogo, kiedy i jaka dotknie choroba. Gdy znajoma mi powiedziała o chorobie Krysi, nie wierzyłam. Myślałam, że to niemożliwe – mówi.

Elżbieta Łukasik znana jest lokalnej społeczności. Była zaangażowana w działalność biłgorajskiej Szlachetnej Paczki. Teraz chce pomóc pani Krystynie. – Ktoś kiedyś zapytał , po co to wszystko robię. Po co pomagam, marnuję czas, pieniądze. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Nieraz miałam dość, ale to mijało i dalej szłam do przodu. Ja nie marnuję nic, dopóki ktoś dzięki temu zyskuje. Nie marnuję, bo dziś jestem zdrowa, wesoła i szczęśliwa, ale nie wiem, co mnie spotka w przyszłości, dlatego wierzę, że gdyby coś złego mnie spotkało, to ktoś pomoże i mnie – mówi.

Zrzutkę można znaleźć pod adresem: https://zrzutka.pl/2k7rfv.

Krystynie Pawluk można pomagać, dokonując również wpłaty na konto

Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: "1207 pomoc dla Krystyny Pawluk"

Aby przekazać 1% podatku dla Krystyny należy w formularzu PIT wpisać:

KRS 0000382243

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.