- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nadać sens temu światu (film)

Już za tydzień odbędzie się szczególne wydarzenie poświęcone Henrykowi Wujcowi. W Biłgorajskim Centrum Kultury będzie miała miejsce prapremiera jego książki pt. "Nadać sens temu światu”.

- Reklama -

O Biłgoraju mówił: „to słowo prawie święte” i dlatego właśnie tu w Biłgoraju odbędzie się prapremiera książki Henryka Wujca pt. „Nadać sens temu światu”.

Ta książka powstawała do ostatniego momentu. Była ważna dla Henryka Wujca, Honorowego Obywatela Biłgoraja. Dziś możemy ją czytać. Brać z Jego myśli, którą zawarł nie tylko w felietonach, ale i wierszach.

urząd MArszałkowski projekt

Książka Henryka Wujca „Nadać sens temu światu” to zbiór jego wspomnień również z najnowszej historii Polski, w którą był zaangażowany i którą tworzył jako działacz opozycji, założyciel i członek Komitetu Obrony Robotników czy uczestnik obrad Okrągłego Stołu.

To też historia najbliższa, czyli historia miejsca pochodzenia, którą opisuje w swoich felietonach, to też przewodnik po lekturach, które go fascynowały, miejscach, które odwiedzał. To w końcu przejmujący pamiętnik ze wspomnień dzieciństwa w Podlesiu koło Biłgoraja.

Biłgoraj to słowo prawie święte. Jest we mnie konieczność odwoływania się do Biłgoraja, pamięci i sentymentu – niejednokrotnie mówił śp. Henryk Wujec.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Spotkanie „Wokół książki Henryka Wujca – „Nadać sens temu światu” odbędzie się w czwartek 30 września o godzinie 15 w Biłgorajskim Centrum Kultury (ul. Kościuszki 16, 23-400 Biłgoraj).W wydarzeniu uczestniczyć będzie Ludwika Wujec oraz pierwsza redaktorka książki Teresa Ogrodzińska.

Na wydarzenie zaprasza Biłgorajska Telewizja Kablowa.

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.