- Reklama -

- Reklama -

Nad zalewem powstanie kompleks SPA

27 lipca w Urzędzie Gminy Biszcza odbył się ustny przetarg na dzierżawę działki nad zalewem Biszcza-Żary. Sprawa działki pod SPA już wcześniej wzbudzała w Biszczy wiele emocji. Z pomysłem budowy takiego kompleksu wyszedł jeden z inwestorów, który już prowadzi działalność nad tym popularnym zbiornikiem wodnym, miejscem wypoczynku mieszkańców naszego i sąsiednich powiatów. Interesowała go działka o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych. Pisaliśmy o tym w kwietniu w artykule "Zalew w Biszczy przyciąga inwestorów". Ale osób zainteresowanych budową SPA nad zalewem było więcej. Z podobną inwestycją ponoć chciał ruszyć jeden z mieszkańców gminy. Radni najpierw wyrazili zgodę na uruchomienie procedury przetargu na dzierżawę, ogłoszono przetarg, lecz nie zgłosił się żaden z potencjalnych dzierżawców.
W kolejnym "podejściu" inwestor wystąpił do radnych z propozycją dzierżawy na czas nieokreślony bez obowiązku przeprowadzenia przetargu. Chciał płacić za dzierżawę 500 zł brutto miesięcznie. Tym razem radni nie zgodzili się na takie rozwiązanie. Większością głosów odrzucili propozycję.
Ostatecznie sprawa dzierżawy działki została rozstrzygnięta 27 lipca. W tym dniu odbył się kolejny ustny przetarg nieograniczony, do którego przystąpiło dwóch oferentów. Cena wywoławcza dzierżawy wynosiła 500 zł plus podatek VAT. Ostatecznie czynsz podbito do 3 tys. zł miesięcznie.
Jak wyjaśnia Zbigniew Kita, sekretarz gminy Biszcza, w czasie trwania budowy kompleksu SPA przedsiębiorca będzie płacić mniejszy czynsz. Zwyczajowo wynosił on 10 procent ustalonej ceny za dzierżawę. – Jesteśmy w trakcie "dopinania" wszystkich szczegółów. Trwają rozmowy z inwestorem, który zapewnia, że kompleks powstanie w ciągu dwóch lat – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską. 
Na co mogą liczyć wypoczywający nad zalewem po ukończeniu inwestycji? Będzie kompleks SPA z dwoma saunami, zewnętrzne jakuzzi z ciepłą wodą i drewniana balia opalana drewnem, z której można będzie korzystać cały rok. Powstanie także basen z wodospadem i strefa wypoczynku. Oprócz tego w SPA będzie 6-metrowy punkt obserwacyjny, darmowa wypożyczalnia rowerów i przeszklony budynek z pizzerią. Teren SPA będzie ogrodzony płotem panelowym z przeszklonymi oknami, uzbrojony przez inwestora w prąd, wodę i instalację kanalizacyjną.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.