Euroopieka baner główny

- Reklama -

Nabór na instalacje OZE i oczyszczalnie przydomowe

Mieszkańcy gminy Księżpol mogą zapisywać się na instalacji fotowoltaiczne, instalacje solarne i kotły na biomasę. Trwa także nabór chętnych na oczyszczalnie przydomowe.

Na stronie internetowej Gminy Księżpol zamieszczono informacje o trwającym naborze wniosków na instalacje fotowoltaiczne, instalacje solarne i kotły na biomasę. Chętni mieszkańcy muszą wypełnić i dostarczyć do urzędu ankietę i deklarację przystąpienia do projektu. Realizacja zakładanych inwestycji jest uzależniona od uzyskania dofinansowania udzielanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – działanie 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE.

Zakładane dofinansowanie obejmie zakup oraz montaż nowych instalacji, a dofinansowanie będzie w formie dotacji w wysokości 50-70  % wartości wydatków kwalifikowanych związanych z budową lokalnych małych źródeł energii i ciepła.

- Reklama -

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne właściciele domów jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie gminy.

Trwa także nabór chętnych na montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Czasu na zadeklarowanie jest mało, bo tylko do 31 lipca. Kto może skorzystać z montażu takiej oczyszczalni? Mieszkańcy niektórych miejscowości, a są to: Stary Lipowiec, Nowy Lipowiec, Kulasze, Marianka, Rakówka – Podłęże, Rakówka – Kucły, Pawlichy, Majdan Nowy – Kolonia Łąki Księżpol- Kamionka Kolonia Korchów i Płusy (zabudowa rozproszona od strony Tarnogrodu).

Warunkiem koniecznym do udziału w projekcie jest brak jakichkolwiek zobowiązań wobec gminy z tytułu należności podatkowych, opłat za wodę, wywóz śmieci itp. Ważne jest także zachowanie minimalnej odległości od domu mieszkalnego, granicy posesji, studni, kabli czy drzew i krzewów.
Więcej informacji o warunkach przystąpienia do projektów można znaleźć na stronie internetowej: https://ksiezpol.pl/. Dostępne są także wzory deklaracji i ankiety do wypełnienia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.