- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Na to idą unijne pieniądze (zdjęcia)

Na biłgorajskim Rynku pojawiła się wystawa przedstawiająca wybrane projekty realizowane z Funduszy Unijnych w województwie lubelskim. Ogromne inwestycje w sferze infrastruktury, przeplatają się z przedsięwzięciami lokalnych przedsiębiorców. Ale jest i szansa na przyszłość. To dla tych, którzy do tej pory nie załapali się na unijne dotacje. Na lata 2021-2027 przewidziano do wykorzystania 2,4 mld euro.

- Reklama -

Pod biłgorajskim Ratuszem pojawiła się wystawa, a na niej  zdjęcia z Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Lublina, Kazimierza Dolnego Kraśnika, Puław, Lubartowa, czy Ryk. Fotografie przedstawiają wybrane projekty realizowane z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

 

Na wystawie uwzględniono dwa biłgorajskie projekty:

 

-Utworzenie ośrodka rehabilitacji osób z zespołami bólowymi barku w oparciu o metodę Dosage Therapy Concept. Fizjomed Anna Świtała w Biłgoraju (wartość projektu: 1 786 692, 96 zł)

- Reklama -

-Wzrost potencjału edukacyjnego 3 szkół zawodowych Powiatu Biłgorajskiego poprzez wykonanie prac modernizacyjnych oraz zakup wyposażenia ( wartość projektu: 5 154 919, 03zł)

 

W perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 dzięki wielkiej pracy Beneficjentów, nasz region wykorzystał wszystkie dostępne środki. (….) Przyglądając się tym fotografiom mogę jednoznacznie stwierdzić: nie zmarnowaliśmy ani czasu, ani pieniędzy. (…) Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027 to ponad 2,4 mld euro. Tylko od nas: samorządowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i wszystkich mieszkańców regionu, zależeć będzie mądre i skuteczne wykorzystanie tych pieniędzy. Jestem przekonany, że tej szansy na pewno nie zmarnujemynapisał Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Celem wystawy jest promocja wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anonim mówi

    Szkoda właśnie pieniędzy na takie zdjęcia bo to też napewno tanie nie było….a Polska dużo większe pieniądze już zmarnowała z KPO i nie ma co obiecywać gruszek na wierzbie bo już mało kto w to wierzy….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.