- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będą ścieżki rowerowe i chodniki. Powiat biłgorajski dostał pieniądze

Z pięciu złożonych przez samorząd powiatu biłgorajskiego wniosków, trzy otrzymało dofinansowanie. Chodzi o środki z kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, która jest przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych. Tym razem to pieniądze na chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe.

- Reklama -

Z nowego naboru, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, do Polski lokalnej trafi ponad 1 mld zł. Pozwoli to sfinansować 1 510 zadań w całej Polsce, w tym 15 wojewódzkich, 714 powiatowych i aż 781 gminnych.Do tego tego programu samorząd powiatu biłgorajskiego złożył pięć wniosków, trzy z nich otrzymało rządowe wsparcie. Chodzi o:
– budowę drogi dla pieszych i rowerów, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów w pasie drogi powiatowej Nr 2964L ul. Bagienna w Biłgoraju – kwota wsparcia 782 683,66 zł;
– budowa drogi dla pieszych w pasie drogi powiatowej Nr 2913L Wola Radzięcka – Hedwiżyn w miejscowości Wola Kątecka – kwota wsparcia 413 315,57 zł;
– budowa drogi dla pieszych w pasie drogi powiatowej Nr 2937L Luchów Górny – Brzyska Wola w miejscowości Luchów Górny – kwota wsparcia 392 319,03 zł.
– Łącznie pozyskaliśmy prawie 1,6 mln zł powstanie prawie 1,7 km chodników i ścieżek dla rowerzystów. To konkretne środki w poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszym i rowerzystów przy naszych drogach powiatowych. To odpowiedź na konkretne oczekiwania mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Inwestycje realizujemy wspólnie z samorządami gminnymi, które wnoszą wkład własny do zadań. Inwestycje realizował będzie Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju – mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.
Jeszcze w tym roku ogłoszone i rozstrzygnięte zostaną przetargi na realizację ww. inwestycji. Wnioski złożone przez powiat biłgorajski, które nie otrzymały wsparcia to budowa chodnika w pasie drogi powiatowej Płusy – Babice w miejscowości Korchów Drugi i budowa drogi dla pieszych w pasie drogi powiatowej Korytków Duży – Ujście w miejscowości Bukowa.
info: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.