Szkolenie język ang/niem/ros

Na podwójnym gazie i zakazie


Nawet 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i bardzo wysoka grzywna grozi 30 latkowi z gminy Szczebrzeszyn, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez, sąd a na przejażdżkę zabrał kolegów.


W poniedziałek około 1:00 w nocy policjanci Komisariatu Policji w Józefowie podczas patrolu zauważyli samochód marki Renault, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący nim może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Pojazd jechał slalomem całą szerokością jezdni.

Policjanci natychmiast zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że 30-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Zamościu. Ponadto mężczyzna wiózł dwóch pasażerów, 27-latka z gminy Tereszpol i 58 latka z gminy Zwierzyniec.

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalsze kierowanie samochodem i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 30-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz bardzo wysoka grzywna.

Przed sądem stanie również 35-letni mieszkaniec Biłgoraja, który mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu kierował samochodem marki Honda. Mężczyzna został zatrzymany w sobotni poranek na ul. Kościuszki w Biłgoraju. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy. 35-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.