Michałek Żak

- Reklama -

Na “podwójnym gazie” i bez badań technicznych

30 października funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W czwartek około godziny 18.00 w miejscowości Bukowina policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którym kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Kuryłówka. Jak się okazało, w organizmie miała prawie 1 promil alkoholu, a pojazd, którym kierowała, nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Również w środowe przedpołudnie około godziny 9.00 w miejscowości Zagrody funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Ford. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec gminy Goraj będący pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie na stan trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

- Reklama -

Rzecznik prasowa KPP w Biłgoraju młodszy aspirant Joanna Klimek przypomina:  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.