- Reklama -

- Reklama -

Na pątniczym szlaku

Dziś, po Mszy św. w diecezjalnym sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę.

- Reklama -

Zabrali ze sobą wygodne buty, płaszcze przeciwdeszczowe i nakrycia głowy, ale przede wszystkim intencje, prośby i błagania. Pielgrzymi wędrują, aby 14 sierpnia dotrzeć do najukochańszej Matki na Jasnej Górze.

Wędrować będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Podczas rekolekcyjnej drogi będziemy słuchać katechez oraz rozważań o tematyce związanej z Duchem Świętym, które pomogą nam umocnić nasze powołanie i świadomość tego, że do realizacji zadań wypływających z przyjętego chrztu potrzebujemy pomocy Bożego Ducha, gdyż tylko w Jego mocy możemy osiągnąć świętość i niebo, które jest już udziałem Matki Najświętszej – Królowej Wniebowziętej, do której wędrujemy na Jej uroczystość – mówi ks. Michał Moń, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Dodaje, że pielgrzymka każdemu, kto szczerym sercem tego pragnie, daje okazję do radosnego doświadczenia spotkania z Bogiem w czasie codziennej Eucharystii, wspólnego śpiewu, modlitwy, duchowych rozmów.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Pielgrzymka ma także charakter pokutny. Jest drogą nawrócenia i powinna prowadzić do przemiany życia. Ma ponadto wymiar apostolski, ponieważ wędrowanie pielgrzymów stanowi wyraźne świadectwo wiary, które składają wobec innych spotkanych ludzi. Każda pielgrzymka nawiązuje do działalności Jezusa i apostołów, którzy przemierzali Ziemię Świętą i głosili w drodze Dobrą Nowinę. Pielgrzymka jest również znakiem i odzwierciedleniem drogi, jaką przebywamy przez całe nasze życie do królestwa niebieskiego. Na pielgrzymce, tak jak w codziennym życiu, doświadczamy radości i trudu, chwil odpoczynku i zmęczenia, zapału i zniechęcenia. – Uświadamiamy sobie, że nie wystarczą ludzkie siły, ale że potrzebujemy Boga i Jego łaski. Na pielgrzymce rozpoznajemy, iż każdą drogę łatwiej pokonuje się we wspólnocie, a więc że potrzebny jest nam drugi człowiek, i że my jesteśmy potrzebni innym. Pielgrzymka daje okazję do służenia sobie nawzajem dobrym słowem, uśmiechem, pomocą, ale i rozmaitymi otrzymanymi od Boga darami i talentami: śpiewem, znajomością sztuki lekarskiej czy przepisów ruchu drogowego. Wreszcie, w czasie pielgrzymki możemy się również przekonać o tym, że w każdej drodze – i tej pielgrzymkowej, i tej życiowej – najważniejsze jest to, aby nie stracić z oczu celu wędrówki – podkreśla ks. dyrektor.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.