- Reklama -

- Reklama -

Na pątniczym szlaku

- Reklama -

 Pielgrzymka to czas modlitwy, wyciszenia, adoracji Najświętszego Sakramentu, czas śpiewu, radości, spotkania ciekawych ludzi. Kilkaset osób z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zmierza do Jasnogórskiej Pani, aby zawierzyć jej swoje bolączki, prosić o łaski, a także dziękować za dary jakiś doświadczyli w życiu. Nie bez powodu pielgrzymkę nazywamy rekolekcjami w drodze.

 2 sierpnia, już po raz 35. z Zamościa wyruszyła do Matki Miłosierdzia na Jasną Górę piesza pielgrzymka. W tym roku rekolekcjom w drodze towarzyszyć będzie hasło "Idźcie i głoście".

Mulawa wybory do 05.04.2024

W zamojskiej Katedrze Mszy św.  przewodniczył ks. bp. Mariana Rojka.  Cieszcie się i radujcie znalezionym skarbem i odkrytą perłą. O decyzjach na tę niełatwą drogę wędrowania z modlitwą na ustach, z gotowością wyrzeczenia, wpisuje się wszelki trud w zdążaniu na Jasną Górę. Duchowy plecak, napełniony intencjami i sprawami niesionymi na własnych nogach ponad 300 km, to jest właśnie to owo szukanie i ta nadzieja na odkrycie ukrytego skarbu. Maryja dla pielgrzymów przygotowała te szczególne dary, szczególne łaski od swojego Syna Jezusa Chrystusa. Pielgrzymka to dobry sposób żeby doświadczyć Jezusa w duchowej wspólnocie Kościoła, w sakramentach, w tym wszystkim, co dzieje się podczas drogi, w tym, co jest trudne – mówił do zgromadzonych.

–  Ufam, że nie ma w naszej ojczyźnie takiego domu chrześcijańskiego, gdzie nie byłoby Jasnogórskiej Ikony, choć małego obrazka, a tym samym wiary w pośrednictwo Maryi. Jej ciepło miłości jest szczególnie obecne tam na Jasnej Górze w Jej sanktuarium. Ona zawsze tam na nas czeka. W Roku Jubileuszowym wędrując do naszej Matki, pragniemy uczcić Maryję, już nie nowymi, materialnymi koronami, ale koronami naszych duchowych darów, odnową życia w duchu Ewangelii, naszym wędrowaniem – pisał w liście ks. Michał Moń dyrektor Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Dodał, że  dla wielu pielgrzymowanie jest wpisane w kalendarz każdego roku.  Hasłem przewodnim stały się słowa samego Jezusa: "Idźcie i głoście". – Zmartwychwstawały Chrystus posyła swoich uczniów do głoszenia Ewangelii w każdym czasie i w każdym miejscu, tak by wiara w Niego dotarła do każdego zakątka ziemi. To zadanie staje też przed nami, jest ono dziedzictwem wszystkich ochrzczonych – twierdzi ks. Michał Moń. Podkreśla, że pielgrzymka, wędrowanie przez miasta i wioski po drogach naszej Ojczyzny, gdy na przedzie idzie krzyż Chrystusa, jest wyznaniem wiary. Niesiony różaniec w ręku, wspólna modlitwa to świadectwo naszego zaufania Bogu. Dla wielu spotkanych ludzi to świadectwo może stać się impulsem do tego, by zastanowić się, czego naprawdę pragnę, jaki jest ostateczny cel ich życia.

Nie wszyscy mogli wyruszyć na pielgrzymi szlak. Jednak wspólnota pielgrzymia nie ogranicza się jedynie do tych, którzy fizycznie uczestniczą w trudzie drogi. Pomocą w duchowym przeżyciu pielgrzymki jest studio pielgrzymkowe Katolickiego Radia Zamość, na antenie którego będą relacje pielgrzymkowe, transmisje wybranych nabożeństw, konferencje i rozważania z trasy pielgrzymki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.