- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Na mieszkańców powiatu czekają pieniądze. Najważniejszy jest pomysł

Masz dobry pomysł? Możesz dostać nawet 10 tysięcy złotych. Pieniądze czekają w konkursie grantowym "Obywatelskie Roztocze" skierowanym do młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, czy kół gospodyń wiejskich. Czasu nie zostało jednak dużo, bo wnioski można składać tylko do 27 maja. Dziś w Biłgoraju, pierwsi zainteresowani przechodzili szkolenie.

- Reklama -

Do 27 maja można złożyć wniosek, nie jest wymagany wkład własny, a pula środków w tym roku wynosi aż 200 tys. zł, co oznacza, że wsparcie otrzymać może około 20 wniosków – informuje Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

-Pomysły mogą być bardzo różne, mamy za sobą już pierwszą edycję tego projektu i powiat biłgorajski był tutaj bardzo aktywny. Złożono wiele projektów, trzy z nich otrzymały wsparcie. Były to projekty z Tarnogrodu, Goraja i Obszy. Mam nadzieję, że w tym roku tych projektów będzie jeszcze więcej. Zachęcam do udziału, do składania wniosków i pozyskiwanie funduszy – mówi Jarosław Joniec, dyrektor biura Euroregion Roztocze.

Działania projektowe mają reklamować Roztocze i otaczające je tereny, jako miejsce warte odwiedzenia, przyjazne dla turystów, bogate kulturowo, przyrodniczo i kulinarnie.

- Reklama -

Dziś w szkoleniu uczestniczyły m.in. kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki „z Bukowej. –Jesteśmy młodą organizacją, która chce promować swoją miejscowość, naszą kuchnię lokalną, ginące zawody, które u nas są jeszcze wykonywane oraz tradycje kulturalne, które przekazywane są u nas z pokolenia na pokolenie. Chcemy to zachować i zainteresować tym młode pokolenie, by to przetrwało. Dlatego dziś tu jesteśmy, chcemy się jak najwięcej o projekcie i wnioskach dowiedzieć i aplikować o środki – zaznacza Katarzyna Myszak z KGW „Jagodzianki” z Bukowej.

Więcej informacji o projekcie i kwestiach związanych z dofinansowanie można znaleźć na stronie obywatelskieroztocze.pl lub  pod numerem telefonu 84 543 20 80 oraz mailowo, pod adresem info@obywatelskieroztocze.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.