- Reklama -

Na lapidarium tylko urny

O budowie nowych grobowców oraz wykonaniu odwodnienia na cmentarzu lapidarium przy ul. Lubelskiej pisaliśmy na łamach NOWej. Plany władz miasta musiały jednak ulec zmianie.

Pierwotnie w budżecie miasta na ten rok było zabezpieczonych 800 tys. zł na budowę 95 grobowców wraz z odwodnieniem przy lapidarium. Grobowce murowane dotychczas były wykonane z bloczków betonowych z przykryciem górnym z nowych płyt żelbetowych prefabrykowanych. Przypomnijmy, że samorząd Biłgoraja w 2015 r. wykonał 144 dwupoziomowe grobowce oraz 336 miejsc w niszach na urny. Docelowo na cmentarzu przy ul. Lubelskiej wszystkich miejsc miało być 1200 w grobowcach oraz 567 w kolumbarium. Tak jednak nie będzie.

- Reklama -

Problemem okazał się wysoki stan wody. – Po naszych problemach z wysokim stanem wody, który tam występuje i brakiem pewności, że odwodnienie spełni swoją rolę, proponujemy, aby pozostawić 320 tys. zł na budowę doziemnych kwater urnowych. Rezygnujemy na cmentarzu lapidarium z miejsc grzebalnych na trumny. Proponujemy, aby pozostawić kwatery doziemne do składania urn – mówił podczas sesji Rady Miasta Biłgoraja skarbnik Roman Żuk. Dodatkowo przeznaczono 160 tys. zł na wykonanie koncepcji projektowej i w części projektu budowalnego rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Batorego. – Rozbudowujemy ten cmentarz, który zapewni nam na wiele lat miejsca grzebalne, co jest naszym podstawowym zadaniem gminy – mówił.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.