- Reklama -

Na jakie przyjemności wydajemy latem najwięcej?

Wyjeżdżając na zasłużone wakacje, nie chcemy oszczędzać. Chętniej i częściej otwieramy portfel, aby zakupić żywność, bilety wstępu czy pamiątki. Na jakie wakacyjne przyjemności jesteśmy w stanie wydać najwięcej pieniędzy?

Wiele instytucji i firm interesuje się zwyczajami Polaków na wakacjach. Aspekt finansowy został uwzględniony m.in. w badaniu „Barometr Providenta”. Okazuje się, że w zeszłym roku statystyczny wczasowicz był w stanie wydać na wakacje ponad 2 300 zł. Więcej wakacje kosztowały osoby mające na utrzymaniu dzieci (ponad 2 800 zł). Jak wygląda rozłożenie kosztów między naszymi potrzebami a przyjemnościami?

Nocleg i wyżywienie wciąż najdroższe?

Wybierając się na wakacje, każdy zainteresowany musi uwzględnić koszty związane z zapewnieniem sobie noclegu i wyżywienia. Te dwie kategorie potrafią słono kosztować, ale też wiele osób jest w stanie sporo zaoszczędzić, rezygnując np. z hotelu o wysokim standardzie na rzecz hostelu czy z żywienia się w restauracjach, wybierając tańsze stołowanie się w barach mlecznych.

W przypadku wyżywienia należy jeszcze uwzględnić rejon, do którego wyjeżdżamy. Podczas wczasów w egzotycznym zakątku świata niektórzy turyści nie chcą rezygnować z możliwości skosztowania lokalnych specjałów, rezygnując tym samym z wyżywienia proponowanego przez hotel.

- Reklama -

Przyjemności sobie nie odmawiamy

Na jakie wakacyjne przyjemności wydajemy najwięcej pieniędzy? Wiele zależy od naszych oczekiwań i preferencji. O ile jedni wyjeżdżają na wakacje z myślą o tym, aby wypoczywać na plaży, inni preferują zwiedzanie lokalnych zabytków i atrakcji. Warto też pamiętać, że w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie na wypoczywających czekają m.in. wesołe miasteczka, muzea czy statki, oferujące rejsy widokowe. Na ulicach nie brakuje również artystów prezentujących swoje umiejętności i oczekujących na finansowe wsparcie swojej działalności.

To właśnie na powyższe przyjemności przeznaczamy środki, które pozostały po opłaceniu hotelu i wyżywienia. Co w sytuacji, gdy okazuje się, że pieniędzy przeznaczonych z myślą o letnim wypoczynku jest po prostu za mało?

Pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Jeżeli chodzi o pożyczanie pieniędzy na wakacyjne wyjazdy, to opinie są bardzo zróżnicowane. Niektórzy uważają, że to kiepski pomysł, bo urlop minie szybko, a raty trzeba będzie spłacać przez kilka kolejnych miesięcy, inni twierdzą, że nie mogą sobie pozwolić na brak wypoczynku, bo wówczas nie są w stanie wydajnie pracować.

Decydując się na pożyczkę, warto mieć świadomość, że pożyczając pierwszy raz i na krótki okres, można otrzymać pieniądze bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Świetnym przykładem są pożyczki za darmo na sowafinanoswa.pl. Na stronie znajduje się zestawienie firm pozabankowych działających na polskim rynku, które proponują preferencyjne warunki dla osób zainteresowanych zaciągnięciem tzw. chwilówki. Rozważając zapożyczenie się, warto, abyś pamiętał o takiej możliwości. Może się okazać, że dzięki krótkoterminowej pożyczce zrealizujesz swoje wakacyjne marzenia i przy okazji nie narazisz się na niepotrzebne kłopoty finansowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.