AGD

- Reklama -

- Reklama -

Na czym polega leczenie protetyczne?

Wolne przestrzenie po brakujących zębach mogą doprowadzić do rotacji pozostałych i do nieprawidłowego zgryzu. Pojawiają się liczne choroby dziąseł i stawu skroniowo- żuchwowego. Braki w uzębieniu mogą przyczyniać się do wad wymowy, dolegliwości trawiennych i bólów głowy. Dlatego dobrze jest jak najwcześniej rozpocząć leczenie protetyczne i uzupełnić braki w uzębieniu.

- Reklama -

Dla kogo jest przeznaczone leczenie protetyczne?

Do protetyka powinien wybrać się każdy, kto ma jakiekolwiek braki w uzębieniu bez względu na powód ich powstania. Leczeniem protetycznym obejmuje się także pacjentów, którzy posiadają wszystkie zęby, ale mają nierówny zgryz. Utrata nawet jednego zęba ma poważne konsekwencje dla zdrowia, ponieważ niekorzystnie wpływa na układ żucia, a nawet spowodować problemy z mową, jedzeniem i oddychaniem. Niezależnie od tego, czy stracimy tylko jeden, czy więcej zębów, leczenie protetyczne jest konieczne. Braki zębowe można uzupełnić na wiele sposobów, więc na każdy problem z zębami znajdzie się idealne i dopasowane do potrzeb pacjenta rozwiązanie. Najbardziej popularne jest stosowanie specjalnych mostów, koron. Chętnie wybierane są również: protezy szkieletowe, akrylowe, wykłady koronowo-korzeniowe lub implantoprotezy.

Odzyskanie pięknego uśmiechu

- Reklama -

Ubytki zębowe nie wyglądają estetycznie. Wiele osób obawia się uśmiechnąć do zdjęcia i śmiać się w towarzystwie znajomych czy przemawiać publicznie. Braki w uzębieniu często doprowadzają do niższej samooceny. Zaradzić tym problemom może wizyta u protetyka, czyli lekarza stomatologa, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób narządu żucia, wad zgryzu (wrodzonych i nabytych) oraz bezzębia. Zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów i odbudową tkanek uzębienia. Leczenie protetyczne stosowane jest tam, gdzie na zwykłą pomoc dentystyczną jest za późno. Poprawia wygląd uzębienia i stan zdrowia. Leczenie protetyczne zapobiega zmianom w jamie ustnej, do których może dojść z powodu braków w uzębieniu.

Zalety protezy

Proteza poprawia jakość życia i wygląd zębów, przywraca naturalne rysy twarzy. Uzupełnienie braków w zębach zapobiega zmianom w łuku zębowym i ułatwia rozdrabnianie jedzenia. Pierwsza wizyta kontrolna po leczeniu protetycznym powinna odbyć się dwa tygodnie po założeniu. Dzięki protezie znów można się uśmiechać i po prostu być sobą. W końcu piękny biały uśmiech ułatwia życie. Protezy są bardzo solidne i nie powodują dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu. Nosząc protezy, należy pamiętać o higienie jamy ustnej.

Utrata zębów nie oznacza, że trzeba pogodzić się ze wszystkimi negatywnymi skutkami tej sytuacji. Protetyk uzupełni uzębienie i przywróci zdrowie oraz piękny, biały uśmiech. Szybko można odzyskać radość życia i dobre samopoczucie. Konieczna jest prawidłowa higiena jamy ustnej i regularna kontrola u protetyka co pół roku. Leczenie protetyczne jest naprawdę skuteczne, a pacjent wkrótce zapomina o tym, że jeszcze nie tak dawno wstydził się uśmiechać do przyjaciół.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.