- Reklama -

- Reklama -

Na cmentarz w Biłgoraju, można też wirtualnie

Na grobach, które są na cmentarzach w Biłgoraju, można zapalić znicz, bez wychodzenia z domu. To ważne, choćby dla tych, którzy są na drugim końcu Polski, albo daleko poza granicami kraju. Podpowiadamy jak przynajmniej wirtualnie okazać pamięć bliskim i znajomym.

- Reklama -

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Ten czas zadumy i refleksji często jednak zostaje naruszony przez logistyczne aspekty tego dnia: – tłumy na cmentarzach, korki na drogach, a przecież trzeba obskoczyć przynajmniej kilka cmentarzy często sporo od siebie oddalonych.

Na przeciw naszym potrzebom wychodzi technologia. Wiedzieliście, że na biłgorajskich cmentarzach można zapalić znicza on-line, który płonie 7 dni?  Od 2016 roku istnieje bowiem internetowa wyszukiwarka grobów i osób pochowanych http://bilgoraj.artlookgallery.com/grobonet umożliwiająca  wyszukanie miejsca pochowania osoby zmarłej z poziomu przeglądarki internetowej. Pozwala ona dokładnie i jednoznacznie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą dojścia znacznie ułatwia jego odnalezienie. Oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, daty urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, z wyróżnionym sektorem, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu.  Również cmentarz parafialny przy parafii św. Marii Magdaleny funkcjonuje wirtualnie: https://bilgoraj-par.grobonet.com/grobonet/start.php

 

- Reklama -

Podoba Wam się opcja wirtualnej wizyty na cmentarzu?

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.