- Reklama -

- Reklama -

Muzy-łobuzy w Goraju

„Muzy-łobuzy. Awangardowe oblicza patronek sztuki i nauki”. To tytuł projektu Gminnego Ośrodka Kultury. Dzięki jego realizacji powstaje kalendarz z pięknymi, stylizowanymi fotografiami.

W ramach projektu odbyła się już pierwsza sesja fotograficzna. Sfotografowano modelkę w roli Klio – muzy historii. Została przedstawiona w sukni wykonanej z papieru na tle papierowym. Mimo że to jest alternatywne i awangardowe oblicze boginki, pokazano ją z nieodłącznym atrybutem, jakim jest zwój papirusu.

 

- Reklama -

Głównym celem projektu jest inicjowanie współpracy mieszkańców gminy Goraj i pobudzanie aspiracji rozwojowych poprzez wydanie kalendarza stylizowanego oraz zaplanowanie warsztatów integrujących i pobudzających kreatywność. Warsztaty odbywają się w wakacje i są przeznaczone dla młodzieży. Są to warsztaty charakteryzatorskie i projektowania ubioru z materiałów wtórnych, takich jak: papier, płyty CD, gałęzie, włóczki oraz z różnego rodzaju tkanin. Tematem przewodnim są muzy greckie, ale w nowej, awangardowej odsłonie. Każda muza będzie przedstawiona w nowoczesnej i nieoczywistej stylizacji.

Podczas podsumowania projektu w listopadzie w minipokazie mody zostaną zaprezentowane ubrania przygotowane do kalendarza. Na realizację projektu pozyskano 4 tys. zł. Projekt realizuje grupa nieformalna „Aaricia” działająca przy GOK. Tworzą ją: Marta Miszczak-Najda, Barbara Garbacz, Monika Misa, Jadwiga Widz, Magdalena Mękal, Kamil Wykrętek i Marta Bracha.

Projekt „Muzy-łobuzy. Awangardowe oblicza patronek sztuki i nauki”, w ramach którego powstaje kalendarz, dofinansowany został z Programu „Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i  partnerów Gminę Biłgoraj oraz Miasto Gmina Biłgoraj. Realizowany będzie do końca listopada br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.