- Reklama -

- Reklama -

Muzeum w Biłgoraju już częściowo zamknięte

Piątek to był ostatni dzień sezonu turystycznego w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej: - Zakończyliśmy sezon turystyczny w Zagrodzie Sitarskiej przy ul.Nadstawnej oraz w Zespole Młyńskim przy ul.Czerwonego Krzyża - informują muzealnicy. Ale, od dziś Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zaprasza jeszcze na wystawy.,

- Reklama -

– Od 7 października (sobota) zapraszamy do zwiedzania wystaw w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przy ul.Kościuszki 87, 7 dni w tygodniu (poniedziałek- czwartek 8:00-16:00, piątek 8:00-17:00, sobota -niedziela 12:00-17:00) Serdecznie zapraszamy – informuje biłgorajskie muzeum.

Trzon zbiorów stanowiła prywatna kolekcja, zgromadzona przez wybitnego regionalistę, człowieka o szerokich – wszechstronnych zainteresowaniach (archeologia, etnografia, historia, matematyka) Michała Pękalskiego, którego zbiory stanowiły podstawę do zorganizowanej przy Włosiankarskiej Spółdzielni Pracy w Biłgoraju – izby pamięci – punktu muzealnego.

Aktualnie, finansowane przez Powiat Biłgorajski Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju jest placówką regionalną, wielodziałową, w której w działach: archeologii, etnografii, historii, militariów, numizmatyki i sztuki zgromadzonych jest przeszło dziesięć tysięcy obiektów. Muzeum, zgodnie ze swoimi celami statutowymi gromadzi eksponaty (w drodze badań własnych, darów, depozytów i zakupów), konserwuje je i zabezpiecza, przechowuje, opracowuje oraz udostępnia je na organizowanych wystawach stałych i czasowych.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Niu mówi

    muzeum zamknięte,co Majewski robi z kobietami w glinach,to jego rola tam być , i emeryturę bierze i płaca i robi to zlecenie agitację wyborczą, tego ślepy tylko nie widzi ,no pora na zmianę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.