- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

MTB po Ziemi Biłgorajskiej

Dzisiejsza niedziela w Biłgoraju upłynęła pod znakiem aktywności fizycznej. Przy słonecznej wrześniowej pogodzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nad zalewem Bojary w Biłgoraju odbył się Maraton MTB "Po Ziemi Biłgorajskiej".

- Reklama -

Biłgoraj po raz kolejny przyłączył się do europejskich działań w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów tygodnia oraz przez cały rok.

III MTB Maraton, czyli terenowy wyścig rowerowy, prowadził 30-kilometrową trasą po pobliskich leśnych drogach. Trasa była niezwykle wymagająca, ale też bardzo ciekawa.

– To piękna impreza, nawet pogoda dopisała. Myślę, że wszyscy są zadowoleni. Piękne trasy, piękna rywalizacja. Gratuluje wszystkim i zapraszam na kolejne wydarzenia. Jestem wdzięczny, że przyjechało tak dużo zawodników – mówił Tadeusz Kozak.

- Reklama -

Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników z całego województwa. Maraton był imprezą otwartą. Mogli w nim startować amatorzy w różnym wieku i stopniu zaawansowania oraz zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych.

Celem imprezy była m.in. popularyzacja amatorskich wyścigów kolarstwa MTB oraz różnych innych form aktywnego wypoczynku na rowerach MTB i crossowych wśród młodzieży, dzieci i dorosłych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy BSK Miód Kozacki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.