- Reklama -

- Reklama -

Można już składać wnioski o 500 plus 2022

Kiedy składać wniosek o 500 plus 2022? ZUS informuje, że rodzice mogą to już zrobić. Na nowy okres wypłat wniosek 500 plus 2022 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje przez Internet.

- Reklama -

Od stycznia ZUS przyjmował wnioski tylko od rodziców nowo narodzonych dzieci, na bieżący okres wypłat, który kończy się w maju. W całym ubiegłym miesiącu rodzice z województwa lubelskiego zgłosili się po świadczenia wychowawcze na ponad 2,8 tys. dzieci. Pierwsze wypłaty w styczniu trafiły do opiekunów dzieci.

Wniosek 500 plus 2022. Kiedy i jak go składać? 

A już od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 500+ na okres wypłat: od czerwca 2022 do maja 2023 roku.

Przypominamy, że wnioski przyjmujemy tylko przez internet. Można je złożyć przez portal Empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS – dodaje Anna Pietras-Okoń z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

- Reklama -

Ze zgłoszeniem nie trzeba się spieszyć. Jeśli wniosek wpłynie do ZUS do końca kwietnia, to instytucja wypłaci świadczenie już w czerwcu na rachunek bankowy rodzica.

Odpowiedź na wniosek 500 plus 2022 otrzymasz na PUE

Status złożonego wniosku o 500+ można sprawdzić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Tam pojawią się informacje o przyznaniu świadczenia i ewentualne prośby o uzupełnienie wniosku. Rodzic otrzyma wtedy również dodatkowe powiadomienie SMS-em lub e-mailem.

Od stycznia ZUS przyjmuje także wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i każdego kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. A od kwietnia zacznie przyjmować wnioski o dofinansowania do żłobka.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.