- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka krwi przy starostwie

Dziś (28 lipca) od godz. 9 na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbywa się zbiórka krwi. W tym celu do Biłgoraja przyjechał Mobilny Punkt Poboru Krwi, specjalistyczny autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

- Reklama -

Galeria fotografii  (42 zdjęcia) 

toyota Yaris

Akcja poboru krwi trwała dziś do godz. 12.00 i choć przed budynkiem starostwa chętnych do podzielenia się tym bezcennym darem nie brakowało, to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nadal apeluje o jej oddawanie. Okazuje się, że wiele osób spośród oczekujących w kolejce w akcji uczestniczy po raz pierwszy.

– Dziś pierwszy raz oddaję krew, ponieważ okazało się, że nie mam przeciwwskazań. Uważam, że każdy, kto tylko ma taką możliwość, powinien to zrobić, zwłaszcza w tym ciężkim czasie, jakim jest epidemia koronawirusa – zachęca Mariusz jeden z dzisiejszych krwiodawców.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Ja również po raz pierwszy dziś oddaję krew, namówili mnie do tego znajomi, z którymi tutaj przyjechałem – mówi krwiodawca z Tarnogrodu.

W sumie krew oddało ponad czterdziestu mieszkańców. W Akcję włączył się także Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Biłgoraju, który rozpropagował ją wśród honorowych krwiodawców. W okresie wakacyjnym ze względu na dużą ilość wypadków drogowych występuje największe zapotrzebowanie na krew oraz preparaty krwiopochodne.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.