- Reklama -

- Reklama -

Motyle skrzydła

Przez ponad miesiąc, od 7 maja do 2 czerwca, w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę fotografii Pawła Borkowskiego zatytułowaną „Motyle skrzydła”.

Autor prac na swoim koncie ma m.in. cztery wystawy autorskie o motylach, dwa kalendarze z motylami, publikację zdjęć przez „National Geographic” oraz drugą nagrodę w XIII edycji konkursu fotograficznego „Parki Narodowe” zorganizowanego w 2012 pod patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na wystawie „Motyle skrzydła” będzie można podziwiać fotografie przedstawiające niezwykłe sceny z życia tych owadów. Wstęp na wystawę wolny!

 

Paweł Borkowski – Absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW, wielbiciel przyrody i autor zdjęć rzadkich motyli. Swoje fotografie publikował m.in. w czasopismach „Przyroda Polska”, „Zwierzaki” czy „National Geographic”. Wydał autorskie kalendarze z motylami w Polsce i za granicą, jego zdjęcia wykorzystano w prestiżowych kalendarzach Amerykańskiego Towarzystwa Entomologicznego. W 2012 roku zdobył II nagrodę w konkursie fotograficznym „Parki Narodowe” zorganizowanym pod patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Miał sześć wystaw autorskich. Zajmuje się również fotografią analogową i kolekcjonowaniem starych aparatów. Od kilku lat poszukuje swojej drogi mieszając style i intensywnie fotografując architekturę i pejzaże.

 

Wystawa „Motyle skrzydła” stara się połączyć ukazanie piękna motyli i szczegółów ich życia. Autor sporo miejsca poświęca na pokazanie stadiów rozwojowych motyli, jak gąsienice i poczwarki. Jak sam przyznaje, w fotografowaniu motyli, najważniejsze są dla niego wartości przyrodnicze – niezwykły obiekt czy ciekawa scena, dlatego na wystawie będzie można zobaczyć fotografie przedstawiające niezwykłe sceny z życia tych owadów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.