- Reklama -

Motomajówka po raz czwarty

Msza św., parada ulicami Biłgoraja, konkursy, zbiórka krwi oraz nocleg "pod chmurką" i dobra muzyka. Tak przebiegała "Motomajówka 2019", która trwała przez trzy dni do niedzieli.

Do Woli Dużej w gminie Biłgoraj już po raz czwarty zjechali pasjonaci motocykli z całej Polski oraz z zagranicy. Wydarzenie trwa przez trzy dni, rozpoczęło się około godz 11.00 w piątek 24 maja. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Spontaniczna Grupa Motocyklowa Biłgoraj, które funkcjonuje od października 2015 roku. 

W sobotę 25 maja kierowcy motocykliści wzięli udział w polowej Mszy Świętej, którą sprawował kapelan motocyklistów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ksiądz Robert Fuk.

Następnie około 400 kierowców jednośladowych pojazdów przejechało w paradzie ulicami naszego miasta (zdjęcia i filmy z parady)

– Z biłgorajską grupą motocyklistów poznałem się dwa lata temu w Rumunii na zlocie INTERCARS. Na motomajówce jestem drugi raz z rzędu, w przyszłości również postaram się przyjechać, ponieważ podoba mi się klimat tej imprezy oraz dobra zabawa – mówi Szymon Nowak, kierowca z Oświęcimia.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę. W trakcie imprezy odbędą się konkursy oraz koncerty zespołów, zachęcam również wszystkich do oddania krwi podczas tegorocznej „Motomajówki 2019” – mówi Sebastian Zych, wiceprezes stowarzyszenia Spontaniczna Grupa Motocyklowa Biłgoraj.

Podczas imprezy w sobotę zorganizowana została akcja poboru krwi „MOTO KROPLA”, w którą włączyło się 23 kierowców. Udało się zebrać 11 litrów krwi. Można było również zapisać się na listę Dawców Szpiku Kostnego.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.