- Reklama -

- Reklama -

Most w Biłgoraju zmienia oblicze (foto)

Trwają prace przy remoncie mostu w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju. I zmiany już widać gołym okiem. Przypomnimy, most, stanął w latach 1930 – 1934, i j został uznany za zabytek nieruchomy przez burmistrza miasta i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wymagał pilnego remontu. Od maja jest zamknięty na 3-4 miesiące.

- Reklama -

Koszt remontu po przetargu to niespełna 1,1 mln zł, z czego około 87% pokryje dofinansowanie przyznane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład. Zakres robót obejmuje m.in. roboty przygotowawcze, naprawę uszkodzeń powierzchni podpór mostu, wykonanie izolacji, nawierzchni asfaltowej, odtworzenie stożków oraz wykonanie schodów skarpowych do obsługi technicznej.
urząd MArszałkowski projekt
Firma MOSTY Zamość – Tomasz Czyż została wyłoniona w postępowaniu jako wykonawca remontu mostu. Most jest zamknięty od maja na około 3 – 4 miesiące.
Dla pojazdów samochodowych są wyznaczone objazdy przez ulicę Moniuszki, obwodnicę północną oraz ul. Al. Jana Pawła II. Piesi i rowerzyści mogą korzystać z wyznaczonej trasy przez ul. Stadionową, kładkę na rzece do ul. Bagiennej oraz ścieżkę pieszo-rowerową obok targowiska. Termin zakończenia prac zaplanowano na wrzesień 2024 roku.
Po zakończeniu remontu, mieszkańcy Biłgoraja będą mogli cieszyć się zabytkowym mostem w nowej, odnowionej wersji. Inwestorem jest powiat biłgorajski.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.