- Reklama -

- Reklama -

Most już gotowy. Ale urzędnicy… kochają otwarcia

Jechaliście już nowym mostem na Tanwi w miejscowości Kucły? (gm.Księżpol). Bo most jest już oddany do użytku, tylko... czeka go jeszcze oficjalne otwarcie. Urzędnicy tak lubią. Ale okazja podobno będzie, bo otwarcie mostu ma być połączone z przekazaniem wozu bojowego dla jednostki OSP w Rakówce i oddaniem boiska sportowego na potrzeby Szkoły Podstawowej w Rakówce.

- Reklama -

Most na Tanwi jest inwestycją strategiczną, gdyż połączy wschodnią i zachodnią część gminy i będzie ważnym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców. Budowa mostu przez rzekę Tanew, łączącego miejscowość Kucły oraz miejscowość Kulasze, była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę Księżpol 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to kolejna inwestycja w gminie Księżpol, w której samorząd pozyskał tak znaczącą ilość środków zewnętrznych – informuje Urząd Gminy Księżpol.

W miejscu, gdzie znajdował się kiedyś drewniany most, powstał nowy most o szerokości 5,2 m oraz 56 m długości. Ma on nośność 15 ton, co umożliwi przejazd ciężkich pojazdów rolniczych. Wraz z mostem powstała droga dojazdowa o długości 367 m.

W planach samorządu jest także budowa drogi łączącej obie miejscowości, opracowany już został projekt oraz złożony wniosek o dofinansowanie do programu Polski Ład. Będzie to droga asfaltowa, częściowo dwupasmowa dwukierunkowa, a częściowo droga jednopasmowa, dwukierunkowa z mijankami.

- Reklama -

Tylko przez most przejeżdżajcie ostrożnie, bo urzędników czeka jeszcze oficjalne otwarcie…

info/foto: UG Księżpol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.