- Reklama -

- Reklama -

Morsy z Biszczy rozpoczęły sezon

W każdą niedzielę o 15.00 amatorzy lodowatych kąpieli mogą dołączyć do morsów nad zbiornikiem wodnym Biszcza-Żary. Sezon kąpieliskowy właśnie trwa!

- Reklama -

Myślicie, że sezon kąpielowy kończy się wraz z pożegnaniem ciepłych, letnich dni? Nieprawda! Nad zalewem Biszcza-Żary można kąpać się także przy ujemnych temperaturach. Uroczyste rozpoczęcie sezonu morsowania miało miejsce w ubiegłą sobotę 1 grudnia.

We wspólnej kąpieli uczestniczyli członkowie klubu „BodyMors” z Tarnobrzega, „Pingwiny z Państwa Jarocin”, grupa morsów „Biłgoraj NICE” oraz gospodarze z KRA Biszcza. W sumie we wspólnym morsowaniu udział wzięło blisko 50 osób.

Pogoda na kąpiel była idealna. Świeciło słońce, nie było wiatru, temperatura powietrza utrzymywała się na poziomie -7 stopni, a wody sięgała zaledwie 2 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że morsom dopisywały humory i chętnie zażywali kąpieli w zalewie.

- Reklama -

Po wspólnej kąpieli w zalewie była okazja skorzystania z relaksującej gorącej „beczki”, a także pieczenia kiełbasek przy ognisku.

Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet oraz daje bardzo pozytywne efekty sportowe. Podczas zanurzenia w lodowatej wodzie dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew dociera głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znajdujących się w naszym ciele. To powoduje szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych, takich jak zwiększenie odporności organizmu, zahartowanie ciała, poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, poprawę krążenia, lepsze ukrwienie skóry czy szybszą regenerację organizmu.

 

Każdy, kto chciałby spróbować kąpieli w zimnej wodzie, może dołączyć do morsów w Biszczy. Kąpiele nad zbiornikiem wodnym odbywają się w każdą niedzielę o godz. 15.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.