- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Montaż profilu aluminiowego led WERKIN

Montaż WERKIN Profil świetlny WERKIN może mieć wiele zastosowań, lecz jedną z najpopularniejszych funkcji jest zastąpienie tradycyjnego, drogiego w zużyciu prądu, kinkietu ściennego. Montaż profilu świetlnego WERKIN jest banalnie prosty i polega na zamontowaniu i złożeniu 2 elementów konstrukcyjnych, czyli TEKIN jako listwę nośną do ściany oraz OWERKIN element świetlny zakładany na profil nośny.

- Reklama -

Profil LED świetlny WERKIN

Instrukcja montażu profilu WERKIN krok po kroku – UWAGA WSTĘPNA

Kinkiet TEKIN ma możliwość podpięcia zasilania na dwa sposoby.
Pierwszy sposób to dostosowanie się do istniejącej instalacji i przepuszczenie zasilania przez boczną zaślepkę kinkietu i w tym celu tuż przed podpięciem zasilania przewiercamy otwór w zaślepce bocznej i tędy doprowadzamy zasilanie.

Drugim sposobem, jeśli istnieje taka możliwość, jest zamontowanie zasilania tak, by nie było ono widoczne.
a. W tym celu w listwie nośnej TEKIN przewiercamy otwór dla kabli zasilających i podczas montażu do ściany przewlekamy przez tenże otwór kable.
b. Montujemy profil nośny TEKIN bezpośrednio koło kabla wychodzącego ze ściany i tak poprowadzone do wewnątrz zasilanie zostanie zamaskowane zaślepką boczną (w tym wypadku warto sobie wymierzyć odległości, mierząc dokładne pole manewru, jakie daje nam konstrukcja).

Istotne jest, by zasilanie montowane w ten sposób, czyli wychodzące ze ściany, miało
odpowiednie napięcie, co oznacza, że zasilacz zmiany napięcia z sieciowego na dobrane do wymaganego LED musi być zamontowany wcześniej w wybranym miejscu.
Cała reszta montażu pozostaje bez zmian.

1. Listwę nośną TEKIN montujemy w wybranym miejscu, gdzie potrzebujemy oświetlenia bocznego,
wytyczając poziomicą linię prostą i przykręcając wzdłuż wyznaczonej linii listwę nośną trzema dobranymi do miejsca montażu wkrętami. Kolejnym elementem jest założenie sprężyny (zgodnie z rysunkiem technicznym), która ustabilizuje nasz kinkiet. Na tym kończymy część nośną montażu.
2. Profil świetlny OWERKIN jest w kształcie łuku i jego montaż jest równie prosty, jednak zanim go zamontujemy potrzeba go „uzbroić” w element świetlny czyli pasek LED.
Pasek przycinamy w wyznaczonych miejscach (są one zaznaczone na pasku LED przerywaną linią) na odpowiednią długość, a następnie naklejamy pasek LED zgodnie z rysunkiem technicznym w wewnętrznej rynience profilu OWERKIN.
Gdy pasek LED mamy przyklejony w wyznaczonych miejscach lutowniczych (również oznaczonych odpowiednio na samym pasku LED), wlutowujemy kable zasilające. Następnie podłączymy je do  przygotowanego wcześniej zasilania.

- Reklama -

Uwagi końcowe do montażu profilu led WERKIN

W tym momencie warto przeprowadzić test kontrolny oświetlenia przed połączeniem obu elementów.
Jeśli wszystko mamy prawidłowo podpięte, zakładamy profil świetlny OWERKIN na profil nośny TEKIN, nakładając poziomo jeden element na drugi i gdy się połączą, z wyczuciem zatrzaskujemy konstrukcję, naciskając zakładany profil ku dołowi, tak by ząbki obydwu profilów połączyły się. Dzięki sprężynie w profilu TEKIN łatwo sprawdzimy, czy elementy zostały połączone trwale, ponieważ usłyszymy cichy „klik” i całość pozostanie niewrażliwa na przesuwanie.
Tak oto z elementów TEKIN oraz OWERKIN uzyskaliśmy oświetlenie kinkietowe WERKIN.
Teraz pozostaje wykończyć je, zakładając wybraną przez siebie osłonkę, która nada oświetleniu odpowiednią dla nas barwę oraz zaślepki boczne.
Właśnie zyskaliśmy elegancki, klimatyczny, dyskretny oraz niezwykle energooszczędny kinkiet.

Jeśli decydujemy się na montaż dwóch profili świetlnych WERKIN, co wzmocni oświetlenie i doda uroku pomieszczeniu, montaż przebiega identycznie, jedynie element OWERKIN zakładamy w odwrotnym kierunku, tak by światło padało w dwóch kierunkach.

Warto nadmienić, że zamontowanie dwóch kompletów WERKLIN jest naprawdę bardzo korzystne
i praktycznie oraz wizualnie korzystne, a oświetlenie LED dzięki minimalnemu zużyciu prądu nie nadszarpnie naszego budżetu, choć skoro decydujemy się na ten typ oświetlenia, to jest dla nas przecież oczywiste.
W tym momencie może warto zwrócić uwagę na to, czy w naszym budynku nie ma jakiegoś „złodzieja energii”, bo chyba nie warto tracić swoich oszczędności, gdy jest wiele rozwiązań na oświetlenie LED, czyli uniknięcia zbędnych wydatków.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą RESTAN  – illuminations.pl.

Dodatkowe informacje odnośnie profili LED i ich zastosowań znajdziesz tutaj RESTAN.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.