- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Montaż drzwi zewnętrznych i okien. Czy warto zlecić to zadanie profesjonaliście?

W wielu przypadkach zamontowanie drzwi oraz okien można przeprowadzić na własną rękę. Istnieje grupa ludzi, która preferuje takie rozwiązanie ze względu na oszczędności oraz smykałkę do prac budowlanych. Czy jednak faktycznie warto podejmować się samodzielnego montażu? A może lepiej zaangażować do tego profesjonalistę? Wszystkie plusy i minusy obu sposobów opiszemy poniżej.

Estetyczny i funkcjonalny montaż drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne mają być przede wszystkim szczelne. Nie można jednak zapomnieć o estetyce wykonania. Są one bowiem widoczne z ulicy, a więc stanowią dość ważną wizytówkę całego domu. Lepiej więc nie iść w tej kwestii na kompromisy. Montaż drzwi zewnętrznych powinien zostać wykonany z najwyższą starannością. A osiągnąć ją można wyłącznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Do tego trzeba też mieć doświadczenie w ich wykorzystaniu. Najprostszym sposobem osiągnięcia wyznaczonych celów jest więc skorzystanie z pomocy fachowców.

Na dodatek trzeba pamiętać, że montaż montażowi nierówny. Istnieje kilka jego rodzajów. Najprostszym jest montaż drzwi zewnętrznych w istniejącej już ościeżnicy. Nie sprawia on zbyt wielu kłopotów, wobec czego na własnoręczną pracę decyduje się w takim przypadku sporo osób. Ma to jednak sens jedynie wtedy, gdy ościeżnica znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym. Drugi sposób montażu określany jest mianem łączonego. Polega on na połączeniu mocowania ramy drzwi do muru poprzez dyble, kotwy i śruby. W zależności od modelu drzwi może to wyglądać trochę inaczej. Dlatego należy pilnie prześledzić napisaną przez producenta instrukcję. A jeszcze lepiej zdać się na umiejętności profesjonalistów.

Szczelny montaż okien

Podobnie wygląda to w przypadku okien. Tutaj również liczy się połączenie estetyki z funkcjonalnością. Na dodatek okna mają tendencję do tworzenia mostków cieplnych. Wyeliminowanie ich związane jest z odpowiednimi materiałami i wiedzą na temat montażu. W porównaniu do drzwi jest więc dużo trudniej przeprowadzić takie prace bez naprawdę solidnego doświadczenia.

- Reklama -

Sprawa komplikuje się zwłaszcza wtedy, gdy spojrzymy na ich rodzaje. Zupełnie inaczej przebiega montaż okien standardowych od antywłamaniowych czy energooszczędnych. Wymagają też użycia innych narzędzi. Mało który właściciel domu jest na to przygotowany. Zakup na własność potrzebnych do tego narzędzi jest po prostu nieopłacalny. Dlatego w praktyce wszyscy korzystają w tej kwestii ze specjalistycznych usług.

Montaż drzwi zewnętrznych – gdzie znaleźć profesjonalistów?

Wyjątkowo pomocnym narzędziem w tym celu jest stworzony przez nas serwis. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji (np. oczekiwany koszt czy termin wykonania), aby otrzymać dobrane oferty wszystkich fachowców z okolicy, którzy spełniają wymagania.

Dzięki temu oszczędza się czas, a w perspektywie również pieniądze. Zleceniomat jest bowiem narzędziem stworzonym w celu wyszukiwania najkorzystniejszych finansowo ofert w błyskawicznym czasie.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.