- Reklama -

- Reklama -

Monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugorje w sanktuarium św. Marii Magdaleny

Niezwykły czas adoracji Najświętszego Sakramentu przeżywali wierni parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Od 19 do 24 kwietnia br. diecezjalne sanktuarium nawiedziła monstrancja "Królowa Pokoju" z Medjugorje.

- Reklama -

Wieczór Uwielbienia prowadzony 19 kwietnia przez ks. Mateusza Januszewskiego i Przyjaciół Oblubieńca wprowadził zebranych w czas wielkiej radości, którą wiernym dał Chrystus Zmartwychwstały.

– Monstrancja „Królowa Pokoju” została stworzona przez Polaka Mariusza Drapikowskiego, który postanowił, jak ufam, z inspiracji Ducha Św. stworzyć na świecie 12 miejsc, które będą stanowiły światowe centra modlitwy o pokój. Ta monstrancja była przez 10 lat wystawiona w Medjugorje, w miejscu, w którym objawiała się i objawia Matka Boża. Tam przez 10 lat modlono się przy tej monstrancji, ale postanowiono zbudować nową, piękniejszą kaplicę, w której będzie ona umieszczona. Na czas budowy tej kaplicy monstrancja wyruszyła do różnych miejsc w Polsce, ale nie tylko, aby modlono się o pokój. To jest intencja, która szczególnie przy tej monstrancji powinna adorującym ją towarzyszyć – wyjaśnia ks. Mateusz Januszewski i podkreśla, że to dla wszystkich wiernych czas wyjątkowy. – To jest okazja, aby modlić się o to, żeby Jezus, który jest wystawiony w Najświętszym Sakramencie, wnosił do naszych serc pokój, rozpraszał ciemność i lęk, zabierał i przełamywał wszelkie problemy, kłopoty, dawał nam poczucie, że jesteśmy w Jego ramionach, przy Jego sercu. Jeżeli mam świadomość, że moje życie jest oddane Jemu, to naprawdę nie muszę się niczego bać – przekonywał.

Codzienna adoracja w ciszy rozpoczynała się o godzinie 8 i trwała do rozpoczęcia Mszy św. o godzinie 18. Przed wieczorną Eucharystią odmawiana była modlitwa różańcowa i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Na modlitwę przybywali licznie parafianie, ale też wierni z okolic i dalszych miejscowości.

- Reklama -

Z sanktuarium św. Marii Magdaleny monstrancja „Królowa Pokoju” została przewieziona do Goraja.

Półtorametrowa monstrancja, wykonana jako wotum wdzięczności do Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorje, wyglądem nawiązuje do wizerunku Matki Bożej, która nosi w swoim sercu Chrystusa. Do jej wykonania użyto m.in. 12 meteorytów.

Medjugorje to jedno z 12 miejsc na świecie, dla których Mariusz Drapikowski zaprojektował i wykonał niezwykłe dzieła służące adoracji Pana Jezusa. To realizacja idei „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, tzn. utworzenia na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Artysta wykonał kaplicę adoracyjną m.in. w katedrze warszawsko-praskiej, w Niepokalanowie, w Oziornoje w Kazachstanie, w Kibeho w Rwandzie, a także pierwszy ołtarz adoracyjny w Jerozolimie, który przeniesiono do bazyliki w Betlejem.

SM

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.