- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Monodram w Biłgoraju. Też tyle ludzi co na „Piasku”?

Czy monodram jest w stanie zainteresować mieszkańców Biłgoraja? Dowiemy się w najbliższą środę. 19 października, w BCK odbędzie się monodram „Prime Time” inspirowany historią Waldemara Milewicza w wykonaniu Sławomira Grzymkowskiego. Na spektakl zapraszamy o godz. 12.00 i 18.00. „Prime Time”to spektakl o wojnie. Każdej. O tym, jak to się dzieje, że wojna wybucha, bo wbrew pozorom podłoże wszystkich wojen jest podobne.

- Reklama -

Na ostatni koncert Andrzeja Piasecznego w Biłgoraju, zabrakło biletów. Ale czy podobne zainteresowanie wzbudzi monodram? Zobaczymy.

Autorka sztuki – Wiesława Sujkowska, zyskała uznanie za napisany kilka lat temu monodram WANDA, który jest inspirowany życiem wybitnej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz. Pracę nad tekstem „Prime Time” rozpoczęła jeszcze w początkach pandemii. Tym razem inspiracją do poruszenia trudnego tematu była postać Waldemara Milewicza– polskiego reportera wojennego zastrzelonego podczas wojny w Iraku. To jego oczami widzimy dramat wojny. Był on przekonany, że opowiadając o bezsensie i okrucieństwie wojen, przyczyni się do uświadomienia ludziom, że do ich wybuchu nie może dochodzić, bo okrucieństwo i przemoc nigdy nie prowadzą do dobrych rozwiązań, a „każda wojna jest przegrana” już w chwili kiedy pada pierwszy strzał.

W spektaklu Milewicz odwołując się do mądrości zgromadzonych w Biblii, wierzeniach ludów zamieszkujących przed setkami lat dorzecze Amazonki, a także Warmię, miejsce z którego on sam się wywodzi, zmusza nas do zadania sobie pytania: co musi się stać, abyśmy my, ludzie oprzytomnieli i przestali się zabijać? Dopóki nie zaczniemy wzajemnie się słuchać, nie zrozumiemy, że wszyscy mamy te same marzenia, obawy i cele.

- Reklama -

Główny bohater zostawia widzów w głębokim przeświadczeniem, że to od nich zależy, jaki jest świat, w którym żyją i jaki kiedyś zostawią.

Na spektakl zapraszamy o godz. 12.00 i 18.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie BCK. Rez. www.bck.lbl.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.