- Reklama -

Monika Gąbka finalistką Olimpiady Języka Rosyjskiego

Monika Gąbka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uzyskała tytuł finalisty XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Zawody centralne odbyły się w dniach 14–15 kwietnia 2018 roku w Warszawie i wzięło w nich udział 51 uczniów z całej Polski, w tym 16 z okręgu lubelskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów w zawodach okręgowych. Etap centralny składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zawodnicy pisali wypracowanie na jeden z trzech tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady oraz odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące tematyki określonej w programie OJR.

Jury oceniało bogactwo treści, znajomość faktów i poprawność językową, sposób ujęcia tematu oraz umiejętność prowadzenia rozmowy w języku rosyjskim. Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów, a uczestnikom, którzy uzyskali łącznie co najmniej 50 % możliwych do zdobycia punktów, przyznała tytuł finalisty.

Monika Gąbka, uzyskując tytuł finalisty, otrzymała zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego z wynikiem 100%.

Opiekunem uczennicy jest pani Dorota Marczak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.