- Reklama -

- Reklama -

Mój teatr

Pięć dziewcząt reprezentujących Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zostało laureatkami 26. Wystawy Rysunku i Malarstwa pn. MÓJ TEATR. Imprezę organizuje Bałucki Ośrodek Kultury „RONDO” w Łodzi.

 

Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr” jest cyklicznym, odbywającym się od 26 lat przeglądem prac plastycznych dzieci i młodzieży w wieku do lat 16, o charakterze konkursu. Temat – daje najmłodszym twórcom możliwość zagłębiania sfery teatru w najróżniejszych jego aspektach – od postaci występujących w przedstawieniu po rekwizyty, światło, kolor. Najistotniejsze jest, aby dziecko bazując na własnych przemyśleniach i doświadczeniach mogło stworzyć pracę plastyczną, o wyjątkowym, osobistym charakterze.

- Reklama -

Jury konkursowe w składzie Barbara Kaczorowska z Muzeum Sztuki w Łodzi, oraz Tomasz Budziarek i Bartek Jarmoliński z Bałuckiego Ośrodka Kultury oceniło 388 prac przyznając tylko cztery nagrody i dziewięć wyróżnień, a  56 kwalifikując do wystawy pokonkursowej.

 

Lena Kanty (lat 6), Aleksandra Brzozowska (lat 8), Martyna Mendyk (lat 9), Paula Kaczor(lat 9) i Aleksandra Wujec (lat 12) to wychowanki pracowni Tęczowa Malarnia działającej w biłgorajskim MDK i jednocześnie podopieczne nauczycielki plastyki Anny Świcy. Prace plastyczne przez nie stworzone zostały zaprezentowane na  wystawie pokonkursowej, która został otwarta  we wtorek 17 maja br. w Bałuckim Ośrodku Kultury „RONDO” w Łodzi

Gratulujemy młodym artystkom!

A. M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.