- Reklama -

- Reklama -

Mój najbliższy świat – rodzina i dom

Klaudia Czerniak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”. To artystyczne przedsięwzięcie realizuje Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.

Tegoroczną edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Mój najbliższy świat – rodzina i dom” podsumowano w połowie listopada. Pomimo trwającej pandemii na konkurs nadesłano wiele ciekawych prac, nawet z dalekich Chin. Jury konkursowe oceniało je w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej 8-10 lat przyznano 5 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych dzieci jest również wychowanka MDK w Biłgoraju Klaudia Czerniak. Ta dziesięcioletnia dziewczynka pracuje pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Klaudia ukazała swoją rodzinę bardzo osobiście. Jej obrazek, namalowany farbami akrylowymi na kartonie i wykończony czarnym konturem, przedstawia przyjęcie urodzinowe. Można się o tym przekonać, patrząc na urzekające szczegóły, drobiazgowość i prawdziwość elementów kompozycji.

- Reklama -

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy nagrodzonych prac plastycznych.

Film można obejrzeć na Facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/FundacjaPrawobrzeze/videos/855535921882165

Gratulujemy Klaudii tego wspaniałego sukcesu!

Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.