- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Modnie i ekologicznie – nowa marka na biłgorajskim rynku

MATERIA EKO to nowa marka na rynku produktów ekologicznych i przyjaznych środowisku, która powstała w Biłgoraju w grudniu 2019 roku. Tworzą ją dwie kobiety, absolwentki biłgorajskich szkół: Anna Mazur (ZSBiO) oraz Alicja Tutka (ZSZiO), które pomimo wielu różnic połączyły swoje siły. Zainteresowania, pasje i podobna energia doprowadziły je do współpracy nad wspólnym projektem.

Galeria fotografii (18 zdjęć) 

Od ekologii się zaczęło…

Mieszkamy na terenie graniczącym z malowniczym Roztoczem Środkowym, otoczonym pięknymi lasami i dziewiczą przyrodą. To właśnie miłość do natury i chęć stworzenia torby, która nie będzie jej obciążać, zapoczątkowała pomysły i pomogła obrać kierunek rozwoju naszej firmy. Los naszej planety nie jest nam obojętny, dlatego chętnie wspieramy lokalne inicjatywy ekologiczne – przyznają Anna Mazur i Alicja Tutka z Biłgoraja, założycielki marki MATERIA EKO. 

Młode i przedsiębiorcze kobiety zajmują się produkcją ekologicznych i designerskich toreb oraz plecaków, które nadają się nie tylko na zakupy, ale również do noszenia na co dzień. Wszystkie produkty wykonane są z wytrzymałych materiałów przyjaznych środowisku z certyfikatem jakości i zgodności z naturą Oeko-Tex® Standard 100 lub materiałów pochodzących z recyklingu, drugiej ręki czy worków po ziarnach kawy przeznaczonych do wypalenia, którym dane jest drugie życie.

- Reklama -

Jak powstają ich produkty? 

Proces produkcji toreb eko zaczyna się w naszych głowach, później powstaje pierwszy spontaniczny projekt na papierze, wykonany z resztek materiałów lub tych, które zalegają nam w szafie. Metoda prób i błędów nie jest nam obca, a wykroje staramy się dopasowywać tak, by wykorzystać cały materiał lub pozostawić jak najmniejszą część odpadu. Często ścinki wykorzystujemy do dalszych projektów lub innych produktów – mówi Anna Mazur. – Ogromną radość sprawia nam realizowanie projektów naszych odbiorców, którzy zainspirowani produktami w naszym sklepie internetowym lub postami w social mediach przysyłają nam swoje pomysły i proszą o wykonanie dla nich customowej eko torby lub o odnowienie/przerobienie ich ulubionej, żeby mogła służyć jeszcze dłużej bez konieczności kupowania następnej, co popieramy w 100 procentach – dodaje Alicja Tutka

– W ostatnim czasie oficjalną twarzą marki została Klaudia Stachnik, która jest na początku swojej dynamicznie rozwijającej się kariery. Od pierwszej rozmowy z Klaudią wiedziałyśmy, że chcemy z nią współpracować. Jeśli wejdziecie na nasze profile społecznościowe (Facebook lub Instagram) będziecie mogli zobaczyć naszą wspólną sesję, która reklamuje najnowszą kolekcję boho toreb. Naszym zdaniem wyszła genialnie – stwierdzają właścicielki. – Nie zapominamy także  o osobach, które stale nas wspierają i służą dobrymi radami t.j. Teresa, Ewa, Emil, Dominik, Marcin, Martyna…, chcemy im za to podziękować – dodają.

Produkty firmy MATERIA EKO obejrzeć i nabyć można ze strony internetowej  www.materia.sklep.pl

Ponadto wyjątkowe zdjęcia zobaczyć można też na Facebooku (kliknij tutaj) oraz Instagramie: @materia.eko

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.