- Reklama -

- Reklama -

Modlą się za kapłanów

W październiku w kościele św. Brata Alberta w Zamościu odbył się II Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów.

Osoby modlące się w intencji kapłanów powitał ks. Łukasz Kolasa, diecezjalny duszpasterz Apostolatu Margaretka. Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Konferencję do uczestników wygłosił ksiądz Daniel Glibowski, wikariusz z parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu i założyciel grupy Przyjaciele Bezdomnych. – Księża są ludźmi słabymi i grzesznymi, za których potrzeba stałej modlitwy. Może dojrzali chrześcijanie właśnie takie wyciągną wnioski – mówił ks. Łukasz, zachęcając do podjęcia modlitwy w intencji kapłanów. Święty Jan Paweł II powiedział: „Takich będziecie mieli kapłanów, jakich sobie wymodlicie”.

O godz. 17.00 sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek.

- Reklama -

Podczas spotkania kapłani zostali obdarowani złotymi różami, symbolami modlitewnej pamięci wiernych, a wszyscy przybyli na spotkanie otrzymali chlebki św. Brata Alberta.

Dzień skupienia zakończył się agapą, która odbyła się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio.

O tym, że warto i trzeba otoczyć kapłanów płaszczem żarliwych modlitw świadczy ilość osób, które przybyły do Zamościa i wypełniły kościół. W skupieniu i wspólnej modlitwie uczestniczyło ponad 400 osób, przedstawicieli grup modlitewnych za kapłanów z ponad 30 parafii m.in. z Łukowej, Korytkowa Dużego, Majdanu Starego, Obszy, Tarnogrodu. W tym wydarzeniu uczestniczyły też 23 osoby z parafii pw. św. Marii Magdaleny i św. Jerzego w Biłgoraju. Ich opiekunem był ks. kan. Stanisław Budzyński.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mars mówi

    Jeszcze za Michałka F. z Biłgoraja się pomódlcie :))
    Mieszko cóżże Tyś uczynił :((((

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.