- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Modernizacja oświetlenia w gminie Biszcza

Na terenie gminy Biszcza rozpoczęła się już wymiana oświetlenia ulicznego na lampy technologii LED. Ponad 300 lamp zostanie poddanych modernizacji. Pozwoli to prawie trzykrotne obniżyć koszty rocznego oświetlenia ulic w tej gminie.

- Reklama -

Głównym celem projektu jest poprawa jakości środowiska naturalnego w gminie Biszcza poprzez wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. W związku ze zmianami zmniejszy się również zużycie energii elektrycznej, a w konsekwencji zmniejszą się wydatki finansowe gminy Biszcza na ten cel.

– Realizujemy kolejny projekt, dzięki któremu mieszkańcy gminy i turyści będą mogli czuć się na drogach bezpieczniej. Idąc z duchem czasu, wymieniamy w całej gminie oprawy oświetleniowe w najnowszej technologii LED. Dzięki temu poprawimy widoczność na drogach i znacząco zmniejszymy zużycie energii co w konsekwencji przełoży się na wydatki ponoszone z budżetu na oświetlenie uliczne — mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza. – Trzeba również podkreślić, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, co oznacza, że tylko część kwoty tej inwestycji jest sfinansowane z budżetu gminy — dodaje.

urząd MArszałkowski projekt

Zostanie wymienionych 310 lamp wraz z przewodami zasilającymi. Obecnie całkowita moc opraw oświetlenia ulicznego wynosi 73,74 kW. Po modernizacji istniejącego oświetlenia ulic moc całkowita spadnie do 24,51 kW.

Zakładając, że czas użytkowania lamp przed i po modernizacji będzie taki sam, roczne zużycie energii elektrycznej spadnie z 306,021 MWh/rok do 101,70 MWh/rok. Inwestycja poprawi także komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców w związku z zapewnieniem odpowiedniego oświetlenia dróg i chodników.

Wdrożony zostanie również System Zarządzania Energią, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie stanu jakości oświetlenia, jego mocy oraz czasowego i punktowego załączania wszystkich lub pojedynczych opraw.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Warto dodać i przypomnieć, że podejmujemy wiele działań informacyjno-promocyjnych za pomocą różnego rodzaju programów oraz aplikacji. Jako jedni z pierwszych w okolicy wprowadziliśmy darmową aplikację „eUrząd” gdzie informujemy mieszkańców o ważnych sprawach a także ułatwiającą petentom kontakt z urzędem gminy w celu załatwiania różnych spraw za pomocą internetu – dodaje włodarz.

W ramach projektu zostanie wykonana:

– wymiana przestarzałych, energochłonnych opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy ze źródłami typu LED,

– wymiana starych skorodowanych wysięgników na nowe zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi,

– wymiana starych zabezpieczeń opraw na nowe izolowane wraz z wkładkami topikowymi.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krewetek Tygrysi mówi

    Pół domu w Biszczy na mnie czeka to ciekawe jak będzie można oglądać w nocy gwiazdy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.