- Reklama -

- Reklama -

MODEL na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Już nie tylko z chrząszcza słynie Szczebrzeszyn, ale z Festiwalu Stolica Języka Polskiego. W tym roku spółka Model Opakowania została partnerem strategicznym tego wydarzenia, przygotowując stoisko dla najmłodszych czytelników.

W dniach 5-10 sierpnia 2019 r. w Szczebrzeszynie odbył się Festiwal Stolica Języka Polskiego. To jeden z najważniejszych festiwali literackich w Polsce. Promuje nie tylko piękno naszego ojczystego języka, ale i Roztocze, jako miejsce o ogromnym potencjale społecznym i gospodarczym. Festiwal otrzymał wiele wyróżnień m.in. Ambasador Wschodu, Zasłużony dla Województwa Lubelskiego.

Festiwal to ogromne przedsięwzięcie, nad którym z roku na rok pracuje coraz więcej osób. Działania podejmowane w Szczebrzeszynie zyskały ogromne wsparcie środowiska pisarzy, poetów i językoznawców, którzy wyszli z inicjatywą powołania Szczebrzeskiej Akademii Języka Polskiego.

Ważnym elementem każdej edycji są warsztaty dla dzieci i młodzieży. W tym roku przybrały one oficjalną nazwę Mała Stolica Języka Polskiego, a partnerem strategicznym tej części programu była spółka Model Opakowania.

- Reklama -

– Jestem szczęśliwy, że na naszej drodze stanął Model i podjęliśmy współpracę. Kultura państwa organizacji jest świetnym przykładem podejścia do biznesu, ale i do społeczności lokalnej. Jesteśmy tym zauroczeni, nie mówię tylko w swoim imieniu, ale całego zespołu. Wspólnie możemy być dumni, że około tysiąca dzieci zaraziliśmy literaturą i, że zostanie to z nimi na całe życie. W trudnych chwilach będą wracać do tych szczęśliwych momentów przeżytych tutaj mówi Piotr Duda, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu. Jak podkreśla pan Piotr, Festiwal otwiera na inne światy, odbywa się w przyjaznej, naturalnej atmosferze, tak jak naturalne jest wzięcie książki do ręki.

W Małej Stolicy były stołki, ławy, stoliki z tektury, pudełka tworzyły dekorację i aranżowały przestrzeń, a najmłodsi bawili się literkami i postaciami wyciętymi z tektury. Na najmłodszych czekały warsztaty kreatywne, muzyczne, plastyczne i bajkoterapeutyczne.

Okazuje się więc, że połączenie biznesu i kultury jest możliwe, gdy poszuka się wspólnego mianownika. W przypadku Festiwalu Stolica Języka Polskiego i spółki Model Opakowania tym mianownikiem stała się radość dzieci.

Tekst/Foto – MODEL Opakowania

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.