- Reklama -

- Reklama -

Model impulsem do działania

- Reklama -

22 listopada odbyła się gala „Aktywni z Modelem”. Zebranych w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury, przywitała Katarzyna Ferens-Paczwa, specjalista ds. marketingu w spółce Model Opakowania. – Spotykamy się tu dziś dzięki i z Waszego powodu. To wy jesteście tytułowi „Aktywni z Modelem”. Budowanie relacji i współpraca z lokalną społecznością są dla nas bardzo ważne – a nie moglibyśmy tego robić bez Was. Państwo najlepiej znacie potrzeby Waszych środowisk, macie głowy pełne pomysłów i projektów, które potrzebują impulsu do tego, by mogły stać się realne. W tym przypadku chcielibyśmy stać się tym impulsem – mówiła Katarzyna Ferens-Paczwa.

Jak podkreśliła w tym roku upływa 20-lat współpracy firmy z lokalnymi organizacjami, gdyż tyle właśnie lat firma funkcjonuje w Biłgoraju.

Wśród zrealizowanych w ubiegłym roku projektów znalazły się: projekty realizowane w bibliotekach: „W drodze do wolności” czy „Modelowe poznawanie świata”, a także doposażenie pracowni szkolnych, czy wydarzenia o charakterze sportowym.

O swoich zrealizowanych pomysłach opowiedziały: Anna Dobraczyńska z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ, Gabriela Figura z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej oraz Halina Bazan z Forum Organizacji Powiatu Biłgorajskiego.

- Reklama -

– Doposażenie pracowni to nie jest projekt na który łatwo zdobyć pieniądze, gdyż nie zakłada on od razu jakiegoś działania, współpracy, integracji. Jednak w tej chwili to miejsce naprawdę żyje i rozwija skrzydła młodych ludzi zainteresowanych szeroko rozumianym programowaniem – opowiadała pani Dobraczyńska. Każdy z projektów jest inny, mają jednak jedną wspólna cechę – inspirują.

– Jestem głęboko przekonana o wartości debat oxfordzkich. Nie tylko uczą sztuki kulturalnej dyskusji, z poszanowaniem oponenta, ale odblokowują tych młodych ludzi, pozwalają im uwierzyć w siebie, rozwinąć skrzydła – mówiła z kolei Gabriela Figura z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej.

Zebrani na gali mogli także obejrzeć galerię zdjęć z projektów zrealizowanych dzięki wsparciu spółki Model Opakowania.

Na zakończenie gali zagrał zespół Fire Over Limits w składzie Angelika Grasza – wokal, Michał Stasiewicz – gitara, Maciej Komosa – instrumenty klawiszowe oraz Adam Bil – instrumenty perkusyjne. Adam i Maciej to laureaci tegorocznej edycji konkursi „WyMODELuj swoje Marzenia”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.