Moto Tech

- Reklama -

MODEL dla RCEZ

W dniu 28 lutego w piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste przekazanie urządzeń sieciowych przez firmę MODEL Biłgoraj dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

W firmie MODEL Polska okresowo dochodzi do wymiany sprzętu sieciowego oraz komputerowego na nowszy, który docelowo ma zostać zutylizowany. Jednak tak jak w tym przypadku, dzięki dobrej współpracy z jedną z biłgorajskich szkół średnich, został on przekazany jako pomoce dydaktyczne przydatne do kształcenia przyszłych informatyków oraz programistów. Łącznie przekazano osiemnaście różnych urządzeń, firmy CISCO – światowego lidera w zakresie produkcji urządzeń sieciowych.

– Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, jest to pierwsze wsparcie dla tej szkoły, docelowo jednak nie jest ono ostatnie. Firma ma fundusz granatowy, w którym wspiera RCEZ oraz podpisaną ze szkołą umowę partnerską, gdzie klasa programistyczna znajduje się pod patronatem firmy MODEL – mówi Jarosław Zubala, lider Zespołu Informatyków, Administratorów Systemów w MODEL Polska. – Nie doszłoby do tego wydarzenia, gdyby nie wizyta uczniów z RCEZ w zeszłym roku w firmie MODEL, która miała na celu zapoznanie ich z zakładem. Gdyby nie to, prawdopodobnie ten sprzęt byłby utylizowany. Podczas wizyty mieliśmy możliwość rozmowy z nauczycielem Krzysztofem Sochą o możliwościach wsparciach. Zadeklarowałem się, że po wymianie środowiska sieciowego na nowsze i wydajniejsze, stare urządzenia przekażemy na rzecz szkoły – dodaje.

- Reklama -

Firma regularnie wymienia użytkowane wyposażenie produkcyjne na nowe, dlatego na pewno nie są to ostatnie urządzenia, które trafiły do tej placówki. Szkoła ma podpisane również porozumienie o współpracy w ramach programu wsparcia kształcenia zawodowego z firmą MODEL Opakowania Sp. z o. o. w Biłgoraju.

M.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Joorek mówi

    Widzę po minie ze Pan Krzysztof jest mega szczęśliwy

  2. Po zastanowieniu mówi

    MODEL górą. Teraz niech RCEZ martwi się utylizacją tegoż sprzętu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.