- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

MODEL dla RCEZ

W dniu 28 lutego w piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste przekazanie urządzeń sieciowych przez firmę MODEL Biłgoraj dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

- Reklama -

W firmie MODEL Polska okresowo dochodzi do wymiany sprzętu sieciowego oraz komputerowego na nowszy, który docelowo ma zostać zutylizowany. Jednak tak jak w tym przypadku, dzięki dobrej współpracy z jedną z biłgorajskich szkół średnich, został on przekazany jako pomoce dydaktyczne przydatne do kształcenia przyszłych informatyków oraz programistów. Łącznie przekazano osiemnaście różnych urządzeń, firmy CISCO – światowego lidera w zakresie produkcji urządzeń sieciowych.

– Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, jest to pierwsze wsparcie dla tej szkoły, docelowo jednak nie jest ono ostatnie. Firma ma fundusz granatowy, w którym wspiera RCEZ oraz podpisaną ze szkołą umowę partnerską, gdzie klasa programistyczna znajduje się pod patronatem firmy MODEL – mówi Jarosław Zubala, lider Zespołu Informatyków, Administratorów Systemów w MODEL Polska. – Nie doszłoby do tego wydarzenia, gdyby nie wizyta uczniów z RCEZ w zeszłym roku w firmie MODEL, która miała na celu zapoznanie ich z zakładem. Gdyby nie to, prawdopodobnie ten sprzęt byłby utylizowany. Podczas wizyty mieliśmy możliwość rozmowy z nauczycielem Krzysztofem Sochą o możliwościach wsparciach. Zadeklarowałem się, że po wymianie środowiska sieciowego na nowsze i wydajniejsze, stare urządzenia przekażemy na rzecz szkoły – dodaje.

- Reklama -

Firma regularnie wymienia użytkowane wyposażenie produkcyjne na nowe, dlatego na pewno nie są to ostatnie urządzenia, które trafiły do tej placówki. Szkoła ma podpisane również porozumienie o współpracy w ramach programu wsparcia kształcenia zawodowego z firmą MODEL Opakowania Sp. z o. o. w Biłgoraju.

M.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Joorek mówi

    Widzę po minie ze Pan Krzysztof jest mega szczęśliwy

  2. Po zastanowieniu mówi

    MODEL górą. Teraz niech RCEZ martwi się utylizacją tegoż sprzętu.

Zostaw odpowiedź