- Reklama -

Mobilna wystawa zdjęć

Gminna Biblioteka Publiczna w Księżpolu zaprasza do korzystania z mobilnej wystawy zdjęć.

Gminna Biblioteka Publiczna w Księżpolu zrealizowała projekt „Cyfrowe Archiwum Gminy Księżpol” w ramach programu Fundacji ORLEN. Jego celem było stworzenie cyfrowego archiwum starych zdjęć, udostępnionych przez mieszkańców. Do Cyfrowego Archiwum Gminy Księżpol trafiły także zdjęcia z archiwum GOK-u.

 Zebraliśmy około 1000 starych fotografii. Zdjęcia pochodziły ze starych rodzinnych albumów, archiwum Gminnego Ośrodka Kultury, część otrzymaliśmy od naszych mieszkańców, pasjonatów historii, miłośników naszej małej Ojczyzny! Odzew mieszkańców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się pozyskać bardzo ciekawe i wartościowe zdjęcia – mówią koordynatorzy projektu.

– Stworzyliśmy Mobilną Wystawę – kilkanaście plansz formatu 100×70 cm z wydrukowanymi fotografiami, które można wypożyczyć i wyeksponować np. w szkole czy świetlicy. Na razie mamy dwie wystawy tematyczne – „Gmina Księżpol na starej fotografii” i „Być kobietą… Kobieta na starej fotografii”. Są to prawdziwe perełki! Zapraszamy do oglądania i wypożyczania! – dodają.

- Reklama -

Mobilna wystawy na razie wyeksponowana jest w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. Jest dostępna do wypożyczenia po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.