- Reklama -

- Reklama -

Młodzież z Różańca na Narodowej Wystawie Rolniczej

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. w Poznaniu odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która została zorganizowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu.

- Reklama -

W otwarciu wystawy wziął udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który przypomniał, jaką rolę odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii i jaki mieli wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

Na wystawie gościło ponad 200 wystawców, wśród nich byli: producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, instytuty badawcze, uniwersytety przyrodnicze, muzea, szkoły rolnicze prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu (7 uczniów, 3 nauczycieli oraz pani dyrektor). Na stoisku zaprezentowano ofertę edukacyjną i walory szkoły oraz tradycje Ziemi Biłgorajskiej – strój ludowy, używany w regionie Biłgoraja i Tarnogrodu oraz produkty regionalne: pieróg biłgorajski, cebularz lubelski, bułeczki z kaszą i kapustą, olej lniany, a także różnego rodzaju miody. W trakcie wystawy uczniowie pochwalili się też swoimi umiejętnościami kulinarnymi, zagniatali ciasto, z którego wypiekali pyszne podpłomyki, serwowane z konfiturą żurawinową.

- Reklama -

Stoisko odwiedziło wielu gości w tym: Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski, Zastępca Dyrektora ds. oświaty rolniczej w MRiRW Robert Jakubik oraz wielu innych zwiedzających, którzy próbowali biłgorajskich przysmaków, pytali o ich receptury.

Prezentowane przez placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem  odwiedzających i wieloma pochlebnymi opiniami.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Matylda mówi

    No sukces sukces a tu nikt braw nie bije i nie cieszy sie. A tutaj taki sukces. No to sie cieszyc cieszyc. i dziekowac dziekowac

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.