Usługi krawieckie

- Reklama -

Młodzież z Aleksandrowa z nagrodami

Znamy już wyniki XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się na początku czerwca w Wadowicach. Młodzież z Aleksandrowa wypadła w nim bardzo dobrze.

To już 46. edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, który organizowany był w roku szkolnym 2017/2018. Turniej to największe przedsięwzięcie z zakresu szkolnej turystyki edukacyjnej, organizowane przez PTTK, o charakterze cyklicznym, całorocznym, na terenie całego kraju. Co roku turniej popularyzuje walory turystyczno-krajoznawcze innego, wybranego województwa. W roku szkolnym 2017/2018 było to województwo małopolskie.

W każdej kategorii wiekowej rywalizowało 16 drużyn, po jednej drużynie z każdego województwa. W tym roku na każdym etapie Turnieju, począwszy od eliminacji powiatowych, był test wiedzy o życiu i dziedzictwie św. Jana Pawła II. Wśród kategorii konkursowych były testy wiedzy indywidualne i grupowe, turystyczne marsze na orientację, konkurs „Turystyczne ABC”, samarytanka czy konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK. Dzieci i młodzież rywalizowały nie tylko w wiedzy turystycznej. Były także zmagania z jazdy konnej, pływania kajakiem czy jazdy na rowerze. Rywalizacja była bardzo duża. Do walki o miejsca na podium stanęły drużyny z całej Polski.

 

- Reklama -

 Wśród laureatów turnieju zarówno indywidualnie, jak i drużynowo znalazła się młodzież z Aleksandrowa. Tomasz Maciocha z Koła Terenowego PTTK „Aleksandrowiacy” w Aleksandrowie Drugim, Oddziału PTTK w Biłgoraju został jednym z laureatów testu wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród najlepszych drużyn szkół gimnazjalnych znalazło się SKKT PTTK z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie Trzecim.

Drużyna SKKT PTTK z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie Trzecim została nagrodzona także w kategorii „Turystyczne ABC”.

W klasyfikacji generalnej Finału Centralnego XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK drużyna SKKT PTTK z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie Trzecim zajęła I miejsce! Skład drużyny gimnazjum z Aleksandrowa: Gabriela Kusiak, Katarzyna Michońska, Jakub Tokarz. Opiekunowie: Tadeusz Maciocha, Adam Dariusz Leszczyński.

Drużyna Koła Terenowego PTTK „Aleksandrowiacy” w Aleksandrowie Drugim, Oddziału PTTK w Biłgoraju zajęła II miejsce w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”. Zespół reprezentowali: Agnieszka Maciocha, Tomasz Maciocha, Martyna Żarska. Opiekunowie: Tadeusz Maciocha, Weronika Gura.

To nie pierwszy sukces młodych krajoznawców z Aleksandrowa. Młodsza grupa obroniła tytuł, gdyż w ubiegłym roku także została mistrzem Polski. Starsza grupa również odnotowała sukces, choć nie powtórzyła wyniku z poprzedniego roku. – Udział w turnieju był dla nas wszystkich niesamowitą przygodą, ale w przygotowania włożyliśmy wiele wysiłku. Wspomnieć tu należy o pomocy Urzędu Gminy Aleksandrów w finansowaniu uczestnictwa naszej młodzieży –  mówi jeden z opiekunów młodzieży Adam Dariusz Leszczyński. –Dziękujemy panu Marianowi Kurzynie z Oddziału PTTK Biłgoraj za przekazanie bogatej wiedzy z zakresu krajoznawstwa. Przygotowywał on młodzież do udziału w turnieju i przekazał swoją merytoryczną wiedzę – kontynuuje opiekun.  – Dziękujemy także firmie Relax ze Zwierzyńca i jej właścicielowi za pomoc w zakresie szkolenia z kajakarstwa oraz Magdalenie i Józefowi Kulińskim ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej za naukę jazdy konnej. Jazda konna, jako konkurencja konkursowa, w tym roku podczas Turnieju była po raz pierwszy – dodaje. mówi jeden z opiekunów młodzieży Adam Dariusz Leszczyński– Dziękujemy także firmie Relax ze Zwierzyńca i jej właścicielowi za pomoc w zakresie szkolenia z kajakarstwa oraz Magdalenie i Józefowi Kulińskim ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej za naukę jazdy konnej. Jazda konna, jako konkurencja konkursowa, w tym roku podczas Turnieju była po raz pierwszy – dodaje.

Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Realizatorem bezpośrednim, z upoważnienia Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, był  PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka” w Wadowicach. Patronat Honorowy nad turniejem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta i Burmistrz Wadowic.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.