- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Młodzi mieszkańcy też moczą kije (foto)

Od prawie 20 lat w Józefowie Dzień Dziecka obchodzą wspólnie wędkarze. Także ci najmłodsi. Tegoroczne obchody odbyły się po raz trzeci miały formę festynu.

- Reklama -

– Do rywalizacji przystąpiło około 70 zawodników w wieku od 4 do 13 lat, którym towarzyszyli rodzice i opiekunowie. Szacujemy, że łącznie mieliśmy około 200 gości – relacjonuje Jakub Sitarz z józefowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, które było głównym organizatorem imprezy.

Mali i młodzi wędkarze byli klasyfikowani w jednej kategorii. Najlepiej spisała się Gaja Bryła, drugie miejsce zajął Marcin Wołoszyn, a trzecie Natalia Kostrubiec. Jakub Sitarz podkreśla, że podczas sobotnich zawodów nie było zawodnika, który nie złowiłby żadnej ryby. – Sześciolatka, która wygrała złowiła ich najwięcej, bo miała około 60 płotek i okazałego lina. Poza tym wśród trofeów były karasie, jazie i wiele innych ryb. Cieszymy się z licznego udziału dzieci i młodzieży zwłaszcza, że wielu zawodników… trzymało wędkę w ręku po raz pierwszy – podkreśla organizator.

mr-1000x200px

Uczestnicy festynu brali udział w konkursach ekologicznych oraz oglądali pokazy w wykonaniu druhów z OSP Ratownictwo Wodne i Ekologiczne z Biłgoraja i OSP z Józefowa. Ratownicy m.in. udostępnili swoją specjalistyczną łódź, a także uczyli udzielania pierwszej pomocy.

foto/info: PZW Józefów/MOK w Józefowie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.