- Reklama -

Młodzi eksperci programowania

Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej (gm. Tarnogród) realizuje projekt „Eksperci programowania”. Młodzi naukowcy uczą się programowania oraz robotyki.

W ramach projektu zakupiony został sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć: tablety, maty edukacyjne, klocki LEGO WEDO 2, kamery USB. Na przełomie lutego i marca nauczycielki klas I-III uczestniczyły w szkoleniu, w ramach którego zostały przygotowane do prowadzenia zajęć z podstaw programowania, zdobyły umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych. W kwietniu rozpoczęły się zajęcia dla uczniów prowadzone pod czujnym okiem profesjonalnego trenera, który służy pomocą i wsparciem na każdym etapie wdrażania zajęć.

W czasie zajęć uczniowie poprzez zabawę między innymi nabywają umiejętności obsługi sprzętu komputerowego, uczą się, jak bezpiecznie korzystać z możliwości, jakie daje Internet i poznają etykietę, tworzą gry i zabawy, pracują w programach dedykowanych edukacji programistycznej uczniów klas I-III, rozwiązują zadania logiczne i uczą się twórczego rozwiązywania problemów, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, rozwijają koordynację ruchową, poszerzają słownictwo. W trakcie zajęć dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr. lub Baltie. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WEDO 2 pozwolą w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.