- Reklama -

Młodzi debatowali

26 Listopada w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się V Mistrzostwa Debat Oksfordzkich. Tym razem wzięło w nich udział 6 drużyn ze szkół powiatu biłgorajskiego.

Pod koniec października odbyło się losowanie tez. Od tego czasu drużyny mogły rozpocząć przygotowania do starcia. We wtorkowe przedpołudnie podczas pierwszego etapu V Mistrzostw Debat Oksfordzkich na argumenty walczyło 6 drużyn, które reprezentowały: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół w Turobinie, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ.

- Reklama -

Debaty oksfordzkie to sztuka prowadzenia dyskusji. Tym razem wydarzenie rozpoczął temat: W kwestii ochrony środowiska od działań jednostki nic nie zależy. Drużyną opozycji był Zespół Szkół w Turobinie, a propozycji ZSZiO w Biłgoraju. Następnie o godzinie 13.00 Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz drużyna z RCEZ w Biłgoraju zmierzyły się z tezą: Edukacja seksualna w szkole jest potrzebna dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Na zakończenie mogły się wypowiedzieć drużyny z ZSBiO w Biłgoraju oraz I LO im. ONZ w Biłgoraju. Zarówno jedna, jak i druga strona, przedstawiała swoje racje i argumenty na temat tezy: Udział w wyborach powinien być nie tylko przywilejem, ale też obowiązkiem.

W pierwszym starciu zwyciężył Zespół Szkół w Turobinie. W drugim wygrał Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, a w ostatnim zwyciężyło Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Jednak do finału weszły dwie drużyny, które otrzymały największą liczbę punktów. Są to drużyny Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

Debacie przyglądali się i oceniali eksperci Tomasz Dostatni, Henryk Wujec oraz Witold Dąbrowski.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.