kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Młodzi biłgorajanie czarują pastelami (foto)

Czworo wychowanków Tęczowej Malarni działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami konkursu "Malujemy Pastelami". Założeniem tegorocznej imprezy, organizowanej przez Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu, była interpretacja tematu „Kolorowe sny” za pomocą technik pastelowych.

- Reklama -

Tegoroczna, XXV edycja konkursu, miała także na celu zabranie odbiorcy do pięknej, baśniowej krainy snu. Do konkursu zgłoszono 212 prace. Uczestników w wieku od 8 do 19 lat poproszono, aby za pomocą o środków wyrazu plastycznego – pasteli suchych, olejnych i technik mieszanych – oddać nierealny, senny nastrój przedstawianej sceny, miejsca, postaci, zwierząt, przedmiotów.
urząd MArszałkowski projekt
Podopieczni MDK Biłgoraj odnieśli sukces zdobywając nagrodę i trzy wyróżnienia.
W kategorii 8-12 lat komisja konkursowa przyznała nagrodę dziewięcioletniemu Aleksandrowi Dobrzyńskiemu. Wyróżnienia przepadły w udziale Zuzannie Krawczyk (lat 9 ), Aleksandrze Szwed (lat 8 ) i Laurze Szabat (lat 9 ). Na wystawie pokonkursowej znalazły się jeszcze prace Poli Dziedzic (lat 8 ) i Karoliny Grudziński (lat 10 ). Do wystawy zakwalifikowano również pracę Agaty Dołby (lat 14 ) wychowanki Renaty Sochy ze Strefy Kreatywności MDK.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.