Młode i zdolne

Nagroda dla pięcioletniej Kasi Zarębskiej w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” oraz wyróżnienie dla Soni Kowalskiej w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu” to ostatnie sukcesy, uczestniczących w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, najmłodszych artystek z Tęczowej Malarni.

Konkurs zatytułowany „Dom” ma zasięg ogólnopolski i jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie. Tematyka konkursu jest bardzo bliska dzieciom i to one najchętniej przedstawiają atmosferę swoich rodzin i swoich domów w pracach plastycznych. W tym roku III miejsce w kategorii wiekowej 4-6 lat zdobyła praca namalowana przez Katarzynę Zarębską. Kasia ma pięć lat i stawia pierwsze kroki w pracowni prowadzonej przez Annę Świcę w biłgorajskim MDK. Jej obrazek pokazuje wspaniałą, szczęśliwą rodzinę na tle domu, na którym przysiadł bocian. Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 29 maja.

W piątek 31 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Człowiek w ruchu”. W gronie finalistów znalazła się także podopieczna Anny Świcy Sonia Kowalska. Sonia za swoją pracę, ukazującą pędzącą na koniu łuczniczkę, otrzymała wyróżnienie. To bardzo duży sukces, gdyż na konkurs wpłynęło 765 prac ze 111 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski.

Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów artystycznych!

Anna M. Świca

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.